Po úvodním domácím vítězství nad béčkem Slavie veze juniorka Dynama nečekané, ale o to cennější tři body ze severu Čech. V Jablonci se představil B-tým Českých Budějovic posílený o Martina Leštinu, Jiřího Hrbáče a Lukáše Adama. Pozorná obrana Dynama nepustila domácí hráče za celý zápas do žádné vážnější šance, dvě gólovky si naopak Jihočeši dokázali vytvořit. V té první nejprve trefil Lubomír Myšák (na snímku) břevno a dorážku, ke které ho vybídl Lukáš Adam, poslal mimo. Po té druhé už se mohl českobudějovický kanonýr společně se svými spoluhráči radovat. Po ose Pouzar – Adam se dostal míč právě k Myšákovi, který z hranice pokutového území překonal přesnou střelou k tyči domácího gólmana Bočoka. Ze dvou úvodních zápasů sezóny juniorka Dynama ani jednou neinkasovala a po právu ji náleží plný bodový zisk.
„V prvním poločase jsme úspěšně eliminovali úvodní nápor soupeře. Dokonce jsme zahrávali pět rohů. Po jednom z nich mohl hlavou skórovat Michal Mašát, gólman Bočok však stačil vyrazit,“ přiblížil průběh prvního poločasu asistent trenéra Ladislav Bernát. Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně. Dvě šance si dokázal vytvořil Luboš Myšák, z nichž tu druhou proměnil. Akce začala u Radima Pouzara, který posunul míč na Lukáše Adama. Ten potom nahrál Luboši Myšákovi, který přesnou střelou k tyči skóroval. Závěr zápasu se dohrával v naší režii,“ dokončil Ladislav Bernát hodnocení zápasu.

Ohlasy trenérů

Bernát Ladislav (asistent trenéra): "Obrana dneska pracovala bezchybně. Soupeř se do žádné vážnější šance nedostal. S plným bodovým ziskem jsme nadmíru spokojeni."