Zápas Most - SK Dynamo

Všichni aspiranti postupu do první ligy o víkendu bodovali naplno, o to více vítězství fotbalistů SK ČB v Mostě těší! Přetěžký zápas čekal včera na severu Čech, kde českobudějovičtí fotbalisté potřebovali jako sůl konečně už zase jednou na cizím hřišti bodovat naplno. Díky kolektivnímu, zodpovědnému a bojovnému výkonu všech hráčů se to nakonec po devíti kolech zase podařilo - poprvé od 21. října, kdy Jihočeši vyhráli v Mladé Boleslavi 2:1. "Hrálo se za neustálého deště, trávník byl promáčený a znesnadňoval kombinaci," konstatoval budějovický trenér Pavel Tobiáš, který včerejší střetnutí označil za velký boj. "Domácí se snažili dát do hry všechny své síly - a není divu, vždyť jim šlo o existenci. Jejich nasazení bylo enormní," oceňuje úsilí Severočechů trenér druholigového lídra. Šancí v zápase bylo tudíž jako šafránu. "Byly to spíše náznaky, stoprocentní příležitosti jsme si vypracovali až v závěru," sděluje Tobiáš. I domácí měli jeden ze zmíněných náznaků příležitostí, ale Seman v brance nerad dostává góly!"Obrana v čele se Semanem byla výborná, hrála bezchybně," pochvaloval si budějovický kouč."V záloze už šlo spíše o dřinu," dodal. Ve druhém poločase se hosté prali o vítězství, které je mělo vrátit do čela tabulky, až do posledních vteřin, kdy svůj tlak vystupňovali. "V závěru jsem vsadil na zkušenost," komentoval trenér Tobiáš příchod Pavla Hapala a Karla Váchy na poslední půlhodinu zápasu. V závěru konečně přišly dvě veliké šance hostí. V 86. minutě šel Plocek sám na bránu, ale gólmana Meiera nepřekonal. Drama gradovalo minutu před koncem, kdy po standardce Vozábala se ve skrumáži odrazil míč k Wozniakovi, který ve skluzu poslal nezadržitelně míč do sítě.
Zdroj: Českobudějovické listy

Pavel Tobiáš: "Nešlo o krásu, ale tři body jsou pro nás nesmírně cenné."