Zápas Pardubice - SK Dynamo

Fotbalisté SK ČB našli v šestém kole druhé ligy včera v Pardubicích poprvé svého přemožitele, když prohráli s domácím týmem 1:0 gólem v samém závěru. Vítězství domácích však bylo zasloužené, to je nutno přiznat. První náznak šance v zápase se zrodil před brankou hostí, a to předznamenalo průběh celého prvního poločasu. Ve 3. minutě utekl Bosák Leštinovi, ale Horejš stačil uhasit počínající požár ještě v zárodku. Jihočeši zvolili v úvodu zápasu vyčkávací taktiku, v jejich hře byla ale řada nepřesností a tak se k ohrožení pardubické branky dlouho vůbec nemohli dostat. Naopak v 15. minutě odcentroval David přes Leštinu a Valtův volej skončil těsně vedle Semanovy branky. Ve 22. minutě domácí dokonce vstřelili Kociánem vedoucí gól, ale pomezní rozhodčí odmával ofsajd. Ve 27. minutě vypadl Semanovi z rukou centrovaný míč, Bosák však odkrytou branku netrefil. O dvě minuty později kopal z dobré pozice na vápně trestný kop Valta, ale Semanovu branku překopl. Až ve 31. minutě se poprvé dostali do vážnější akce hosté, Povišer našel krásným centrem Plocka, jenže jeho hlavičku brankář Raba kryl. Otěže zápasu však nadále třímali pevně domácí a až do přestávky neustále ohrožovali Semanovu branku především z rohů a centrovaných míčů. Hosté však do poločasu bezbrankovou remízu udrželi. Také úvod druhého poločasu patřil domácím. V 50. minutě se dostával do dobré pozice Bosák, ale Seman jeho střelu kryl. O chvilku později pálil Gruber, Seman byl opět na místě. V 54. minutě Bosákův vydařený volej jen těsně minul branku Jihočechů. V 57. minutě se konečně dostali na dostřel domácí svatyně také hosté, ale s Opravilovou střelou po zemi neměl Raba problémy. Naopak další Bosákova jedovka znovu jen o milimetry minula branku Semana. V 60. minutě udělala hostující obrana chybu v rozehrávce, Wozniak musel faulovat a po druhé žluté šel předčasně pod sprchy. Jihočeši však v oslabení zahrozili: do dobré pozice se probil Klinka, ale tvrdou ranou trefil jen brankáře. Tentýž hráč se pak ještě jednou řítil na domácí branku, ale domácí bek skluzem zachránil. Tlak domácích postupně sílil a přibývalo rohů i střel. V 70. minutě zastavil Sivok ve vápně Bednáře, tribuny bouřily, ale byl z toho jen roh. V 78. minutě se Seman jen ohlédl za Nohavicovou hlavičkou, ta naštěstí jen těsně minula jeho branku. V 80. minutě tlak Pardubic vyústil ve vítězný gól: centr Valty vrátil před branku Bosák a nekrytý Bednář rovněž hlavou nedal Semanovi šanci. Hosté se v závěru pokusili o zoufalý tlak, ale do šance se prakticky nedostali. Navíc ještě po brejku domácích musel v 90. minutě faulovat Horejš, dostal druhou žlutou kartu a v devíti už Č. Budějovice neměly šanci na zvrat.
Zdroj: Českobudějovické listy

Milan Bokša: "Pro mne bylo překvapením, že jsme produkovali velice pasivní hru a nedokáza1i déle držet míč na svých kopačkách.
Martin Pulpit: "Naše vítězství bylo zasloužené, naše vůle po vítězství byla silnější než u soupeře.