Dynamo jelo do Zlína s cílem oplatit soupeři porážku ze vzájemného listopadového klání. Tehdy Zlínští přijeli na jih Čech a domácí zde obrali o všechny tři body. Stejně si počínali také na domácím hřišti. Českobudějovičtí fotbalisté inkasovali jednou v prvním poločase, dvakrát pak ve druhé půli. Sami pak vyšli gólově naprázdno, byť šance na skórování rozhodně měli. Zlín se tedy na Dynamo v tabulce dotáhl na rozdíl jediného bodu.

O první akci, která stojí za zmínku, se již v páté minutě postaral zlínský Hlinka. Na Drobného svatyni vyslal dalekonosný pokus, zkušený brankář v brance Dynama ale zakročil včas, Hlinkův pokus mu nenadělal větší potíže. Alespoň z kraje utkání nebezpečnějšími situacemi disponoval soupeř Českobudějovických. Poznar se ve vápně tlačil po hlavičkovém zakončení, těsně však nedoskočil. Útočný tlak se ale přecijen Zlínu vyplatil. V osmadvacáté minutě se Roman Potočný postavil ke standardce, kterou zacílil naprosto přesně do dolního růžku a otevřel gólový účet svého celku.

Tentýž hráč se postavil k přímému kopu i o chvíli později. Tentokrát však neuspěl, byť se po situaci dostal do dobré šance jeho spoluhráč Simerský. Domácí útočný tlak stále neustával. Potočný se dostal skrze hostující obránce a levačkou vypálil mimo zařízení. S koncem první půle zaútočilo i Dynamo. Brankář Dostál byl ale pohotový a míč dostal mimo nebezpečí. Do kabin se šlo tedy za příznivého stavu pro Zlín.

Závěr prvního poločasu a začátek druhého vyšel lépe Dynamu. Jihočeši byli aktivnější, vytvořili si převahu nad soupeřem, ale nedokázali vyrovnat. Jenže přišel rychlý brejk soupeře a zřejmě klíčová branka. Youba Dramé vběhl do šestnáctky Českých Budějovic. Napřáhl a trefil se přesně na přední tyč - 2:0.

Dynamu zbývalo do konce utkání něco málo přes půl hodinu, situaci však mělo těžkou - stáhnout soupeřův dvoubrankový náskok. Zlín potvrzoval, že je v utkání produktivnější a navýšil své vedené. Dominik Simerský stál v těsné blízkosti Drobného branky. Odtud pak také zakončil přesně a zařídil již tříbrankové vedení pro domácí. Korigovat mohl záhy Diop, jeho hlavička se ale zastavila jen o tyč. Šťastnější po závěrečném hvizdu tedy mohli být Zlínští, kteří těžili především ze své produktivity.

Bohumil Pánik (trenér Zlína): „Věděli jsme, že Budějovice jsou velice nepříjemné mužstvo. V poslední době se nám výsledkově dařilo, takže jsme rádi, že jsme na to dokázali navázat. Velice důležitá byla první branka, která nás nakopla k výhře. Celé mužstvo pracovalo dobře, podařilo se nám eliminovat soupeřovu středovou řadu."

David Horejš (trenér Dynama): „Jsme zklamaní z výkonu i výsledku. Zlín byl od začátku zápasu lepší a zaslouženě vyhrál. Budu k týmu kritický. Výkon, který jsme podali, byl hodně špatný. Neměli jsme dobrý přístup a soupeř nás oprávněně trestal. Připravovali jsme se na standardky domácích, ze které jsme inkasovali první gól. Nejde hrát s takovýmto přístupem."