V závěrečném utkání letošního ročníku Gambrinus ligy byl na Střeleckém ostrově k vidění pohledný fotbal pouze v prvním poločase. Po Kukově brance se fotbalisté Slavie zatáhli do neprostupné obrany a vyráželi k nebezpečným brejkům. Fotbalisté Dynama se nedokázali prosadit, tak se s letošním ročníkem loučili prohrou se čtvrtým týmem ligové tabulky.
Fotbalisté Dynama nastoupili proti Slavii v poměrně pozměněné sestavě, na levém kraji obrany nastoupil Miloslav Penner, před ním působil Martin Leština. Na pravé straně záložní řady nastoupil od začátku Aleš Matoušek a do středu se posunul Martin Vozábal. Na lavičce nakonec zůstali náhradní brankář Minár a do pole byli připraveni Adam, Plocek a Smíšek. Vedle avizovaných marodů Grubera a Kafky, chyběl nakonec i Jaroslav Chlebek, který se zranil při dopoledním rozcvičování.

Úvodu zápasu předcházely dvě významné události, nejprve ředitel krajského fotbalového svazu předal ocenění muži, který zachránil život fotbalistovi v krajském přeboru a následně bylo popřáno pomeznímu asistentovi Evženu Amlerovi, který se rozhodl, že zápas Dynama se Slávií bude jeho posledním v první fotbalové lize.

Hned od úvodního hvizdu začali domácí fotbalisté velmi aktivně. První vážnou šanci si vypracovali již v úvodní minutě, kdy se míč odrazil od Aleše Matouška přímo do brány. Jen díky reflexivnímu zákroku Radka Černého zůstal stav zatím nerozhodný. Chvíli poté se dostal k dobré střele i David Lafata, ani tentokrát pozorného brankáře Slávie nepřekonal. Velká aktivita fotbalistů vydržela celou první desetiminutovku. Pak se začali osmělovat i hosté. V 16. minutě zachránil Jihočechy Vlado Pončák, který dokázal na brankové čáře odrazit střelu Karla Pitáka. O pět minut později nechal brankáře Slavie vyniknout opět David Lafata - dostal se až do zakončení, které dokázal Černý výborně vyrazit.

Po půl hodině zápasu se hra začala opět postupně vyrovnávat. Jihočeši se již tak snadno nedostávali před branku hostů. Vyjímkou byla akce Martina Vozábala, který se probojoval až do vápna, dokonce křížnou střelou překonal i golmana Slavie - jeho povedený pokus zastavila ale tyč. Následně se začali rozehrávat i Sešívaní, první velkou šanci si po centru Lukáše Doška vytvořil jeho bratr Tomáš, s hlavičkou doprostřed brány neměl ale Seman problémy. Další velkou šanci musel brankář Jihočechů zachraňovat při tečované střele Davida Kalivody.

Z následného rohu ve 42. minutě se hosté ale již radovali, roh Pitáka dobře nasměroval Radek Bejbl přímo k volnému Pavlu Kukovi, který neměl problém poslat míč do odkryté branky. Zbytek poločasu se již pouze dohrával a ani jedno z mužstev si vyloženou šanci nevytvořilo.

Do druhé části hry nastoupili Jihočeši s odhodláním poprat se o co nejlepší výsledek. První velkou šanci si vypracovali ale hosté. Snad po půl minutě hry se ke střele dostal Kalivoda a brankář Seman musel opět čarovat. Následně se ale hra zcela vytratila a byl k vidění velmi nezáživný fotbal. Do šance se poprvé dostali Jihočeši až v 61. minutě, kdy se po centru Leštiny prezentoval hlavičkou opět kanonýr Lafata - ani teď mu ale střelecké štěstí nepřálo. O dalších deset minut později mířil hlavou daleko lépe. Nikým neatakovaný naskakoval na roh Vozábala a ze záklonu poslal míč do břevna!

Poslední minuty přinesly již pouze zblokovanou střelu střídajícího Jaromíra Plocka a na druhé straně střelu z voleje v podání Tomáše Doška. Závěr zápase se již jen dohrával a ani velká snaha v podání fotbalistů Dynama změnu skóre nepřinesla.

Statistiky zápasu

JMÉNO STŘELY NA BRANKU STŘELY MIMO FAULY ROHY OFSAJDY
Střela pravou nohou Střela levou nohou Střela hlavou Střela pravou nohou Střela levou nohou Střela hlavou Fauloval Faulován Zleva Zprava
Seman 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Pončák 0 0 0 0 0 0 2 1 0 0 0
Horejš 0 0 0 0 0 0 5 0 0 0 0
Homoláč 0 0 0 0 0 0 1 1 0 0 0
Penner 0 0 0 0 0 0 4 0 0 0 0
Matoušek 1 0 0 0 0 0 1 2 0 0 0
Dvořák 0 1 0 0 0 0 1 1 0 0 0
Vozábal 1 0 0 0 0 0 0 2 2 3 0
Leština 0 0 0 0 0 0 0 2 0 0 0
Kulič 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0
Lafata 0 2 1 2 0 1 0 4 0 0 1
Plocek 0 0 0 1 0 0 0 1 0 0 0
Smíšek 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Adam 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0

Střely na branku

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

Pavel Tobiáš: "Bylo to zajímavé a kvalitní utkání. My jsme neměli štěstí jako v minulých zápasech, protože šance jsme si vytvořili podobné. Byl to jeden z našich kvalitnějších výkonů proti Slavii, nastřelili jsme břevno a tyč."

Josef Csaplár: "České Budějovice ze začátku potvrdily svou ofenzivní kvalitu. Měly vyložené šance a duo Kulič s Lafatou nám dělalo potíže. My jsme si pak ale také vytvořili možnosti a po našem gólu jsme byli ve druhém poločase lepším mužstvem."