Fotbalisté Dynama udělali další důležitý krok na cestě do první ligy. V zápase 28. kola druhé ligy porazili jedenácté Drnovice 2:0 a dvě kola před koncem si upevnili druhou příčku tabulky. Úvodní branku zápasu vstřelil v 41. minutě z pokutového kopu Vozábal a druhý gól přidal po necelé hodině hry Táborský. Jihočechy bude ale v následujících zápasech zlobit složení záložní řady. Zápas kvůli zranění nedohrál Hrbáč a čtvrtou žlutou kartu dostal Plocek. Trenér Cipro má tak aktuálně k dispozici pouze dva záložníky - Dvořáka a Vozábala.

Osvědčenou sestavu posledních zápasů nominoval trenér František Cipro i do utkání proti Drnovicím. V útoku se opět představila dvojice Faldyna - Táborský, na levé straně hřiště operoval mladík z B-týmu Jiří Hrbáč a v dobré formě hrající stoperská dvojka Skála - Pivoňka nepustila na hrací plochu zkušeného Davida Homoláče.

Do utkání vstoupily oba týmy aktivně. V první pětiminutovce drželi míč na svých kopačkách výhradně Jihočeši, dalších pět minut ale patřilo hostům, kteří především v prvním poločase dobře kombinovali a rozdíl devíti míst v druholigové tabulce nebyl prakticky znát. Do zakončení se přeci jen častěji dostávali domácí, kteří hrozili nejčastěji po centrech ze stran. Do zakončení se v úvodní půlhodině dostali Faldyna, Táborský a Pivoňka, avšak ani jeden z nich mezi tři tyče nazamířil. Ve 24. minutě střílel z přímého kopu po faulu na Faldynu nepřesně Vozábal a o dvě minuty později se z gólu neradoval ani Táborský, který pohotově zakončoval po centru Kladrubského. Další velkou šanci spálil Táborský ve 29. minutě, když jeho pokus ze čtrnácti metrů jen těsně minul horní růžek Burešovy brány. Jihočeši s přibývajícími minutami přidávali na aktivitě a s blížícím se koncem zápasu se hra odbývala výhradně na polovině Drnovic. Sladké odměny se Ciprovi svěřenci dočkali v 41. minutě, kdy proměnil pokutový kop za faul na Faldynu specialista na tyto situace Martin Vozábal. Dvě minuty po rozehrání vyslal na branku Dynama první přímou střelu Drnovic Grim, s jeho slabým pokusem doprostřed brány ale neměl budějovický gólman sebemenší problémy. V závěru poločasu uviděli dva hostující hráči žlutou kartu a začínalo být patrné, že Drnovice začínají mít problémy s koncentrací.

Jihočeši vstoupili do druhého poločasu jako velká voda a svého soupeře zatlačili na jeho polovině. Sedm minut tlaku stačilo fotbalistům Dynama k tomu, aby zvýšili svoje vedení. Táborský vybojoval na polovině hřiště míč, ke kterému se následně dostal Vozábal. Vůdce týmu skvěle načasoval kolmou přihrávku na nabíhajícího Bureše, ten ve vápně našel zpětnou přihrávkou Ivo Táborského, který ve skluzu zvýšil na 2:0. Poté ale přišli pro Jihočechy nepříjemné chvíle. V jednu chvíli totiž zůstali na hrací ploše ležet po tvrdých zákrocích Hrbáč, Vozábal a Táborský. Především s prvně jmenovaným to nevypadalo vůbec dobře a s podezřením na zlomeninu nohy musel být odnesen na nosítkách. Střídající Homoláč poté v 64. minutě střelou z třiceti metrů hodně vystrašil gólmana Bureše a když se neujala ani dorážka Táborského, zůstalo skóre zápasu stejné. O deset minut později se ve výborné pozici ocitl s míčem na kopačce hostující útočník Adamec, avšak do jeho střely se vložil pohotovým skluzem Skála a hosté tak získali pouze roh. To v 80. minutě zahrozili o poznání více na druhé straně domácí. Na hranici velkého vápna přiťukával Plocek míč na Vozábala a střelec první branky jedovatou střelou vyprášil rukavice brankáře Bureše. Možnost zkorigovat výsledek měli hosté ve třetí minutě nastavení, jenže proti Růžičkově střele skvěle zakročil gólman Filipko.

Statistiky: Jiří Malý & Radek Maštera