První utkání nového soutěžního ročníku mají Jihočei za sebou. V domácím prostředí hostili v prestižním souboji pražskou Spartou. To vyrovnaném poločase se po přestávce roztrhl s góly pytel a téměř vyprodaný Střelecký ostrov jich viděl dohromady šest. Bohužel pro domácí z toho byly čtyři branky v síti Pavla Kučery.

První kolo. Zvučný soupeř. Emoce. Plný stadion a fotbal velmi dobré kvality. To byly hlavní atributy úvodního utkání nového ročníku Gambrinus ligy mezi domácím Dynamem České Budějovice a hostující Spartou Praha. Jihočeši proklamovali, že se na první střetnutí v této sezoně hodně těší. A s chutí se do svého soupeře pustili, což předvedli už prvních minutách utkání. Hýřili aktivitou a jako první musel na trávník brankář Jaromír Blažek, aby zabránil Otepkovi dostihnout míč a ohrozit branku. Hráči Dynama nastoupili v základní sestavě se dvěma novými posilami Klesou a Rýdelem v záloze. V obraně se oproti loňské sezoně nově objevil Novák a na jejím kraji nezklamal. Hosté hráli ve stejné sestavě jako v týdnu v předkole Evropské ligy proti Sarajevu, kdy vyhráli 5:0. Jak se později ukázalo, hlavní postavou utkání byl stejně jako proti Sarajevu, hrotový útočník pražského celku. Od úvodu se hrál svižný fotbal. Míč se pohyboval od jedné branky ke druhé, nezřídka museli do akce i brankáři. Diváci se bavili. Neměli problém zatleskat dobré akci nebo vybojovanému míči.

Hráči Dynama drželi s favoritem krok. Několikrát dokonce byli i blízko vstřelení úvodní branky. Nejblíže tomu tak bylo kolem třicáté minuty. To třeba Čirkin vysunul Ondráška, jehož střela byla zblokována těsně vedle nebo několikrát museli sparťanští beci řešit velký závar ve vlastním pokutovém území. Vždy především po některé ze standardních situací, ať už to byl roh nebo trestňák, k jejichž zahrávání měli připravenu řadu variant. Jenže gól nedali. A chvíli před pauzou se radovala Sparta po brance, která vyvolala velkou vlnu emocí a nevole na straně Jihočechů. Nejprve se domácí hnali do útoku po pravé straně. Klesa byl faulován, ale protože měl Nitrianský míč u nohy, dostal výhodu. Ta trvala dvě vteřiny. To byl domácí krajní bek faulován. Dva hráči Dynama leželi na zemi, ale rozhodčí hru nepřerušil. Nechal hrát hosty. Ti přenesli balon na druhou stranu. Sionko se dostal k centru, Kweuke hlavičkoval k nohám Vacka, který stál sám před prázdnou brankou. Z diskutabilní ofsajdové pozice uklidil míč do branky – 0:1. Závěr poločasu sudí příliš nezvládal, takže se nikdo nedivil tomu, že ho ukončil minutu před koncem plánovaného nastavení.

Ve druhém poločase začala aktivněji Sparta. Držela balon a už dvě minuty po začátku se musel Kučera natahovat na centr Vidličky z levé strany. O chvíli později bylo hůř. V 52. minutě Kweuke nejprve vybojoval v souboji s Lengyelem roh. Po něm udržel míč před domácími hráči na malém vápně, aby ho přiklepl stoperu Tomáši Zápotočnému, který umístěnou střelou k tyči zvýšil vedení hostů na dvě branky – 0:2. V tu chvíli to s domácími moc dobře nevypadalo. Jenže pomohla jim dobrá akce po levé straně. Nitrianský se najednou objevil před pokutovým územím soupeře. Pohrál si s Vidličkou, poslal přízemní centr, který prolétl celým malým vápnem a u zadní tyče stál Zdeněk Ondrášek, který ho poslal do sítě – 1:2. Bylo sníženo a Jihočeši dostali do hry novou chuť.V 62. minutě sice střílel Matějovský zpoza vápna, ale v 65. minutě to byl znovu Ondrášek, který měl na hlavě vyrovnání. Po chytře rozehrané standardní situaci před brankou poslal míč hlavou nad. Jenže ve fotbale stále platí staré a otřepané nedáš – dostaneš. Sparta z první kloudné akce po obdržené brance zvýšila svůj náskok. Centr z levé strany přistál na hlavě Kamila Vacka, který ho neomylně poslal k druhé tyči branky Pavla Kučery – 1:3. O chvíli později si na centr ze standardky vyskočil nejvýše Kweuke a poslal míč vedle tyče. Domácí snaha o ohrožení Blažkovy branky vycházela vniveč. Sparta se uklidnila. Hrála v pohodě a míč kontrolovala.

Další vyhrocenější chvilky přišly v 75. minutě. To zabrnkal na nervy domácím příznivcům Kučera, když neudržel centr a srazil ho před nohy Juhára. Chybu dokázal napravit. Hned z protiútoku pak Otepka uvolnil Klesu, který šel ze strany sám proti Blažkovi. Přihrávkou u druhé tyče našel Ondráška, ale ten před prázdnou brankou tentokrát zaváhal. A tak po chvíli trestal tým, který normálně hraje v rudých dresech, ovšem na střeleckém ostrově nastoupil ve žlutých. Leonard Kweuke si nádherně pohrál s oběma domácími stopery. Nejdříve se zbavil Lengyela a přes bránícího Horejše poslal míč zpoza vápna přesnou střelou do pravé šibenice – 1:4. Zdálo se, že je rozhodnuto. Hostující kotel skandoval, že chce vidět pět branek v domácí síti, ale místo toho lovil ve své brance jejich oblíbenec Jaromír Blažek. Stráský byl faulován před pokutovým územím a z trestného kopu umístil míč přesně k tyči Rudolf Otepka - 2:4. Domácí ještě nic nezabalili. V 85. minutě vybojoval Ondráček rohový kop. Po něm se dostal ke střele Otepka, ale mířil nad. Pět minut před koncem vystřídal Čirkina v domácí sestavě Benát. Jihočeši přikovali Spartu před její branku, ale platonický tlak šance negeneroval. V samém závěru už si zkušený tým vedení pohlídal daleko od své branky. Ovšem diváci nemuseli odcházejí nespokojení, protože první zápas sezony nabídl dobrou podívanou.