Čekání Dynama na první letošní domácí výhru stále trvá. Tým Jaroslava Šilhavého na domácím hřišti celý zápas vzdoroval velmi silnému protivníkovi z Plzně a do ligové tabulky si po devadesáti minutách připsal alespoň bod za remízu 0:0. Západočeši byli v celém průběhu utkání lepší a Jihočeši mohli naopak děkovat brankáři Pavlu Kučerovi, který předvedl hned několik výborných zákroků.

Domácí premiéra trenéra Jaroslava Šilhavého skončila bezbrankovou remízou 0:0, když ani jeden tým nedokázal vstřelit branku, která by znamenala jednogólové vítězství. Největší šance zápasu byla hned v šesté minutě, když hlavičkující Jiráček trefil břevno domácí brány.

Domácí lodivod udělal oproti poslednímu utkání jednu změnu v základní sestavě, když místo Zdeňka Ondráška nastoupil na hrotu vedle Ľubomíra Mezsároše Tomáš Sedláček. Úvod utkání byl v režii Plzně, která svůj počáteční tlak vystupňovala po Petrželově přihrávce v Jiráčkovo břevno. Viktoria se dostala do tlaku, ale ani výhoda standardní situace či rohového kopu z 11. minuty gól nepřinesla. Domácí fotbalisté se poprvé k plzeňské bráně dostali po čtvrthodině hry, ale Doležalův centr odvrátil dobře postavený Bakoš.

V šestnácté minutě stáhl hostující Ševinský pronikajícího Dolejše, za co domácí signalizovali žlutou kartu. Ta padla o minutu později za podobný faul, když se provinil domácí Černák. Po nevýrazné desetiminutovce se Plzeň dostala k zahrávání dvou rohových kopů, ale ani jeden z nich domácí bránu neohrozil.

Zbytek prvního poločasu i přes Horváthovo centry už žádnou výraznější šanci nepřinesl. Hostující trenér Pavel Vrba o poločasové přestávce stáhl ze hřiště Petra Jiráčka, kterého nahradil vysoký útočník David Střihavka. Úvod druhé půle začal plzeňským náporem, Peter Černák musel před novicem Střihavkou dvakrát odvracet míč do bezpečí. Velký zápas odehrál domácí kapitán Tomáš Hunal, který v 51. minutě musel řešit dobrý centr z rohového kopu. Největší šance druhého poločasu přišla v 64. minutě, když po Mezsárošově faulu hostující kapitán Horváth napálil míč přímo na bránu, Kučera jeho dělovku sice vyboxoval, ale jen k Petrželovi, který poslal další centr do domácího pokutového území na nekrytého Bakoše, kterého reflexivním zákrokem vychytal brankář Pavel Kučera.

Další velká šance Viktorky přišla v 68. minutě. Na brankové čáře zůstalo ležet hned několik fotbalistů, pod kterými se míč dostal za brankovou čáru. Naštěstí pro Dynamo ale hlavní rozhodčí Matějew ještě před překročení míče přes brankovou čáru zapískal útoční faul Střihavky. Dvacet minut před koncem se dostal k dvěma protiútokům nově příchozí Fernando Hudson, kterého museli za cenu žluté karty faulovat nejdříve Kolář a poté i Horváth.

Poslední čtvrthodinu začal nepřesnou střelou Dolejš, která byla poslední domácí šancí zápasu. Plzeň začala více tlačit na domácí defenzivu, ale sama se nepřesnostmi nebo offsidem připravila o možnost ohrozit domácí bránu. V poslední minutě si pronikající Rezek pomohl faulem proti Hunalovi, po kterém rozhodčí Matějek odpískal konec bezgólového utkání.

Krob Jan (80.)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Jaroslav Šilhavý (trenér Dynama): "Samozřejmě jsme smutní, že jsme ztratili dva body. Spokojení být nemůžeme, protože celý zápas se odehrál v jasné režii Plzně. Předvedla se tady jako nejlepší tým, který tady na podzim hrál. Za ten získaný bod můžeme děkovat hlavně Pavlovi Kučerovi, který svými zákroky hostující útočníky přiváděl k zoufalství. Pro nás je to samozřejmě domácí ztráta mínus dva, ale naše pozice je taková, že nás čeká hodně práce a každý takový bod se připisuje do tabulky. My se musíme dívat dopředu a dále pracovat."

Pavel Vrba (trenér Plzně): "Mohu být spokojený s tím, že jsme v Budějovicích uhráli nulu a že pokračuje naše série bez prohry. Samozřejmě i bod získaný venku je v tabulce pravdy plusový, ale nespokojený samozřejmě jsem s tím, že jsme nedokázali proměnit těch několik vyložených šancí, které jsme tady měli. Na malém vápně nám chyběl důraz v koncovce. Kdybychom byli důraznější, mohli jsme tady uhrát dneska tři body."