Druhé vítězství, první na hřišti soupeře. Dynamo je na začátku sezony ve velké formě, po skalpu Třince si černobílí připsali i výhru na hřišti Viktorie Žižkov. Jihočeši sice brzy prohrávali, ale do poločasu stihl vyrovnat Kovaľ a po pauze rozhodl Mršič. Horejšovi svěřenci jsou tak nadále bez ztráty kytičky.

Českobudějovičtí trenéři udělali oproti úvodnímu utkání jedinou změnu, ve středu hřiště působil Filip Havelka místo Patrika Čavoše. Jihočeši začali svěže, ale během úvodních osmi minut si žádnou vyloženou brankovou příležitost nevytvořili. Havel totiž po standardce na míč nedosáhl. A tak udeřili domácí z první vážnější akci. Po rychlé kombinaci na pravé straně centroval Podrazký, pohotově se podařilo Rondičovi sklepnout balon pro Marcela Čermáka, který z první nedal Křížkovi šanci. Dynamo na chvilku vypadlo z role, ale brzy začalo Viktorii zase mačkat.

V dobré pozici se ocitl Javorek po centru Kladrubského, ale nedokázal umístit míč mezi tři tyče. Pak se dlouhý pas snesl k Filipu Havelkovi, který si chystal míč k zakončení, ale velkou šanci mu na poslední chvíli sebral poslední obránce. Po půlhodině hry už spadala možnost hostů do kategorie vyložených. Pouček krásným míčem oslovil Kovaľa, který ale hlavou zblízka minul o decimetry. Nevyšla ani Poučkova hlavička o několik chvil později. Černobílí se dočkali ve 39. minutě, kdy Petr Javorek krásnou šajtlí našel na zadní tyči Roberta Kovaľa, jenž prostřelil brankáře Hrubeše. Pro Kovaľa šlo o první trefu v barvách Dynama a určil tím poločasový stav 1:1.

Domácí o poločase dvakrát vystřídali, ale Jihočeši byli nadále v aktivitě. Brankář Hrubeš musel být ve střehu, v 50. minutě si ještě poradil, o dvě minutky později už ale kapituloval. Havelka krásně přenesl hru doleva na Mateje Mršiče, který náramně obešel dva obránce a pravačkou uklidil míč k tyči. Žižkov se hned pokoušel o vyrovnání, důrazný Rondić se ale na malém vápně neprosadil. Na druhé straně posílal Pouček další nebezpečný míč do vápna, nedosáhl na něj však Kovaľ ani Javorek.

Českobudějovičtí kontrolovali hru a domácí museli otevřít obranu, což nabízelo Dynamu možnosti rychlých brejků. Po jednom z nich Táborský hledal Mrsiće, před nímž odkopl Žežulka míč jen centimetry vedle tyče. Po následném rohu hlavičkoval Kladrubský do břevna. Šance hostů pokračovaly, Kladrubský krásně nacentroval na Táborského, ten si skvěle zpracoval balon a vypálil, ale brankář Hrubeš výborně zasáhl. Gól už Dynamo nakonec nepřidalo, ale v poklidu si pohlídalo cennou výhru. Po výhře 2:1 jsou Jihočeši nadále na čele tabulky.

Petr Mikolanda (trenér Žižkova): „Gratuluji soupeři k vítězství. Kromě gólové situace jsme v prvním poločase neměli žádnou pěknou akci. Ztráceli jsme míče a poté i síly, jen jsme běhali. Druhý poločas byl od nás lepší, za ten musím mužstvo pochválit. Museli jsme udělat dvě vynucená střídání, která nás zasáhla. Soupeř prokázal kvalitu, chce postoupit do ligy. My teprve skládáme mužstvo. Jsou odehrány jen dva zápasy, jedeme dál.“

David Horejš (trenér Dynama): „Jsme spokojení, získali jsme tři body venku. Řekl bych, že jsme hru kontrolovali i přes to, že jsme brzy inkasovali. Ale už jsme dokázali do poločasu vyrovnat. Měli jsme několik dalších zajímavých situací, ale chyběl nám důraz ve vápně. Po pauze jsme díky Mateji Mrsićovi rozhodli. Závěr jsme mohli dohrát v daleko větším klidu, kdybychom proměnili některou z šancí. I tak jsme ale samozřejmě spokojeni.“