Po dvanácti výhrách v řadě našli českobudějovičtí fotbalisté ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE přemožitele. Jihočeši prohráli v Hradci Králové 0:1 a postup se tak prozatím odkládá. Atraktivní střetnutí plné šancí na obou stranách rozhodl ve 41. minutě svoji brankou Filip Zorvan. Ve středu mají černobílí šanci na reparát proti Chrudimi.

Jihočeši postrádali na východě Čech bývalého hradeckého záložníka Martana, na lavičce byli rekonvalescenti Mršič a Havelka. Aktivněji začali domácí. Z převahy Votroků vyplynula i Zorvanova nepřesná rána, která se ale nečekaně odrazila mezi tři tyče a Staněk musel reflexivně zasahovat. Na druhé straně se o slovo přihlásil nejlepší střelec soutěže David Ledecký, po rychlé otočce ale vypálil nad branku. Úvodních pětadvacet minut však patřilo Hradci, který měl územní převahu, ale další vyložená příležitost nepřišla.

Pak se do hry dostali i Horejšovi svěřenci a brzy se dostavily i nebezpečné situace. Brandner však svůj sólový únik vedoucím gólem nezakončil a kousek chyběl Čavošově ráně o chvilku později. Paradoxně když získávali hosté stále větší a větší převahu, udeřilo na druhé straně. Po rychlém úniku našel Kopečný nabíhajícího Filipa Zorvana, jenž uklidil míč k tyči. Závěr prvního dějství provázely emoce na obou stranách, skóre už se však neměnilo.

Úvod druhého poločasu byl hodně divoký. Nejprve z dorážky po přímém kopu zvýšil vedení domácích Vlkanova, ale jeho radost trvala jen chvilku kvůli ofsajdovému postavení domácího hráče. Na druhé straně se záhy trefil Brandner, ale ani jeho trefa neplatila kvůli ofsajdu. Pak se hra trošku uklidila, ale Votroci nadále měli chuť útočit. Po Šípkově nájezdu se musel vyznamenat brankář Staněk, jenž udržel naděje Dynama nad vodou.

Atraktivní duel očekával rozhodnutí v závěrečné půlhodině. Hosté posílili ofenzivu, hru otevřeli a několikrát mohli vyrovnat. Stejně tak ale i domácí mohli stvrdit svůj triumf, Jindřich Staněk se však vytáhl proti Leiblovi, po rohu proti Durdevičovi i proti Šípkovi. Potrestat domácí tak mohl Roman Wermke, jenže jeho oblouček zneškodnil brankář Ottmar. Závěrečné minuty se Východočechům podařilo rozkouskovat a nepustit lídra soutěže k závěrečné šanci. Na poslední centry do vápna vyrazil i gólman Staněk, ale kýžené vyrovnání to nepřineslo. Dynamo tak po dvanácti výhrách v řadě prohrálo, když nestačilo na Hradec Králové. Další příležitost k postupu mezi elitu budou mít Jihočeši v dalším kole doma proti Chrudimi.

Zdenko Frťala (trenér Hradce Králové): „Zápas by byl jiný, kdyby hosté proměnili svůj samostatný únik. Ale jsem rád, že kluci plnili to, co jsem jim říkal před zápasem. Aby věřili sami v sebe a svoje schopnosti. Od první minuty všichni makali na sto deset procent a byli jsme odměněni vítězstvím. Výhry si nesmírně vážíme, je pro nás důležitá. Čeká nás brzy další zápas s Brnem. Boj o barážové příčky bude ještě napínavý.“

David Horejš (trenér Dynama): „Jsme zklamaní, že odjíždíme bez bodů. Domácí ale vyhráli zaslouženě. My jsme sice měli za stavu 0:0 vyloženou příležitost, kterou jsme ale neproměnili, což asi rozhodlo. Pak měli domácí větší vůli po vítězství, získali víc odražených míčů a tři body berou zaslouženě.“