Vedoucí tým plzeňské Viktorie naplno ukázal svou sílu. V zápase 7. kola Gambrinus ligy sice fotbalisté Dynama odehráli na svém hřišti s lídrem vyrovnaný první poločas, avšak ve druhé části hry třikrát inkasovali a jelikož sami skórovat nedokázali, skončilo utkání vysokou porážkou 0:3.

Do domácího zápasu proti vedoucí Viktorii Plzeň poslal trenér Dynama Jaroslav Šilhavý pro fanoušky jednu novou a jednu staronovou tvář. Svůj debut před budějovickým publikem si na Střeleckém ostrově odbyl běloruský reprezentant Dmitrij Lencevič a obnovenou premiéru po dlouhých jedenácti letech absolvoval také z Ruska se navrátivší odchovanec Roman Lengyel. Proti silnému soupeři vsadil kouč Dynama na rozestavení 4-2-3-1, Lencevič nastoupil na stoperu a Lengyel na pozici defenzivního záložníka.

Domácí fotbalisté nezačali zápas vůbec špatně a hned ve 3. minutě se po samostatné akci dral do zakončení Mezlík, jeho tvrdá rána se ale mezi  tři tyče nevešla. Na druhé straně hřiště prezentoval svou výbornou techniku Horváth, jeho dobře kroucený centr ale zlikvidoval pozorný Kučera. O pár minut později zahrozili opět domácí, dva nebezpečné centry Otepky ale nedokázal nikdo ze spoluhráčů usměrnit do brankového prostoru. Ve 26. minutě Kolář se dostal po protiútoku ke střele, kterou Lencevič tečoval a Kučera měl co dělat, aby jeho střelu chytil. Ihned po rozehrání se k další střele dostal Rezek, který svou levačkou míč poslal vedle pravé tyče.

V dalším průběhu hry bylo velké horko před brankářem Kučerou. Ten musel nejprve ve 32. minutě po chybě obrany odehrát míč pouze na rohový kop a poté ve 36. minutě uviděl v rukou rozhodčího žlutou kartu, když nešťastně mimo vápno odehrál míč rukou před dotírajícím Petrželou. V závěru poločasu se do dobré palebné police dostal po přiťuknutí Ondráška rychlonohý Hudson, ani on ale nezamířil na bránu.

Úvod druhého poločasu zastihl Jihočechy v nedbalkách. Hned v 51. minutě se po sérii přihrávek dostal míč až k Danielu Kolářovi, který přízemní střelou propálil brankáře Kučeru. A bylo ještě hůře. Hned v 57. minutě rozehráli fotbalisté Dynama špatně rohový kop, hosté se dostali do rychlého brejku pěti fotbalistů proti třem bránícím hráčům. Svižnou akci zakončil přesnou ranou na 2:0 nejlepší ligový kanonýr Jan Rezek. Dvě inkasované branky srazily Jihočechy do kolen a rázem bylo na hřišti jen jedno mužstvo.

Akci jak z fotbalové učebnice předvedli hosté z Plzně v 72. minutě. Po rychlém přečíslení ve středu pole utekl po pravé straně Rajtoral, jako na zlatém podnose přihrál míč Danielu Kolářovi, kterému stačil jeden přesný dotek, aby zvýšil na rozdíl tří branek. Další ranou pro budějovické fotbalisty Dynama byla situace ze 79. minuty, kdy rozhodčí Zelinka ukázal Ondráškovi po údajně nasimulovaném pádu žlutou kartu a jelikož mladý forvard jednu už měl, musel se po následné červené poroučet do kabiny. V deseti mužích se proti rozjetému soupeři domácí již nedokázali prosadit a utkání tak skončilo vysokou porážkou Dynama 0:3.

Mezlík Pavel (66.)       1       1 1
Černák Peter (66.)       1         2 18.
Otepka Rudolf     1 2   4     1
Lengyel Roman               1   54.
Hudson (90.)       1       1 5
Ondrášek Zdeněk               2 1 67. 78.
Sedláček Tomáš (66.)               1
Pecka Luboš (66.)                 1
Rakovan Michal (90.)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Jaroslav Šilhavý (trenér Dynama): "V minulé sezoně nás tady doma Plzeň hodně školila, ale utkání tehdy skončilo 0:0. Dnes jsme se na ní připravili mnohem lépe a v prvním poločase jsme podali velmi dobrý výkon a na šance jsme možná i vyhráli. Bohužel na šance se nehraje. Hosté byli možná trochu zaskočeni, že jsme napadali jejich rozehrávku a nenechali jsme je hrát. Ve druhém poločase to bylo školení od lídra tabulky, který nás tady vyškolil z rychlosti a produktivity."

Pavel Vrba (trenér Plzně): "První poločas byl hodně vyrovnaný, a to především díky tomu, že si Budějovice vytvořily řadu standardních situací a my jsme se nedostali tolik do mezihry. Domácí si po standardkách vytvořili situace, ze kterých pro nás byli nebezpeční a ve dvou situacích jsme měli i štěstí. Ve druhém poločase se ta naše hra zjednodušila a zrychlila, což asi bylo rozhodující pro další vývoj utkání. V přechodové fázi jsme byli rychlejší a techničtější a dá se říci, že všechny tři góly padly po brejkových situacích, kdy jsme dokázali přečíslit obranu soupeře."