Fotbalisté Dynama České Budějovice potvrdili i v posledním zápase sezony velmi dobrou formu a na domácím stadionu porazili šestý celek tabulky 1.HFK Olomouc vysoko 4:1. Na úvodní branku Táborského dokázali sice hosté ještě odpovědět, avšak ve druhém poločase skvěle hrající Dynamo přidalo v podání Mrkvičky (2) a Faldyny další tři branky a oslavy na Střeleckém ostrově tak mohly propuknout na plno.
Trenér Dynama František Cipro provedl před zápasem s HFK Olomouc několik již dříve avizovaných změn. Na hrací ploše se od úvodní minuty předvedl mladík Michal Mácha, který nastoupil ve stoperské dvojici s Davidem Homoláčem. Jiří Skála nastoupil na pravém kraji obrany a na levé straně hřiště odehrál celý zápas před Jakubem Burešem Jaromír Plocek. V bráně dostal tentokrát před Miroslavem Filipkem přednost mladík Zdeněk Křížek.

Jihočeši začali podobně jako v zápase v Ústí nad Labem aktivně a na úvodní branku nemuseli dlouho čekat. První střelou ve 3. minutě sice Táborský za gólmana hostů nepropasíroval, avšak o tři minuty později předvedli nádhernou kombinaci Vozábal s Burešem a připravený Ivo Táborský bez problémů zasunul míč z bezprostřední blízkosti do odkryté brány - 1:0. Fotbalisté Dynama se ale z vedení příliš dlouho neradovali. V 10. minutě totiž sprintující Kropáček nacentroval do pokutového území a dobíhající David Korčíán nadvakrát vyrovnal na 1:1. Jihočechy vyrovnávající branka očividně zaskočila a ač byli stále o poznání aktivnější, na dostřel olomoucké branky se dostávali jen sporadicky. V první půlhodině zápasu se dvakrát do zakončení dostal Táborský, jenže jeho střelecké pokusy postrádali potřebnou razanci a přesnost. Ve 33. minutě vysílal Vozábal do brejku Plocka, avšak slibně se rozvíjející akci zastavil praporek pomezního signalizující ofsajd. Za další tři minutě upadl po jednom ze soubojů ve vápně Kladrubský, píšťalka rozhodčího ale zůstala k nevoli domácího publika němá. Ve 40. minutě se pěknou střelou prezentoval Vozábal, avšak brankář hostů byl na místě a skvěle zakročil. O pár okamžiků později měl druhou branku Dynama na kopačce Dvořák, jeho nádherná technická střela ale skončila na spojnici tyče a břevna, míč se následně odrazil k Táborskému, který však v nelehké pozici brankáře Aleksejeviče nepřekonal. Branková konstrukce zastavila o dvě minuty později i střelecký pokus Táborského, který po samostatném úniku vtipně přeloboval gólmana hostů.

Svěřenci Františka Cipra vstoupili do druhého poločasu velmi aktivně a druhá branka v síti HFK na sebe nenechala dlouho čekat. Po další pěkné rychlé akci našel Vozábal ve vápně volného Petra Faldynu a ten se jako zkušený kanonýr nemýlil - 2:1. Přibližně po hodině hry měl po dalším výstavním Vozábalově centru gól na hlavě střídající Mrkvička, jenže brankář Aleksejevič tentokrát změnu skóre nepřipustil. Dalších dvou krásných branek se početná návštěva na E.ON stadionu dočkala v rozmezí 70. a 75. minuty. Nejprve našel Vozábal dlouhým pasem Schöna, který zpětnou přihrávkou vyzval ke skórování Václava Mrkvičku a o pět minut později opět Vozábal přihrál do vápna znovu zcela osamocenému Václavu Mrkvičkovi a bylo to již 4:1! V následující pětiminutovce Dynamo předvedlo ještě několik velmi pohledných kombinací, které však již ke gólu nevedly. Posledních deset minut se odehrálo v poklidném tempu a Jihočeši si užívali skandovaného potlesku domácího publika. Po skončení zápasu vypukly na stadionu oslavy postupu do první ligy...