Dlouho to vypadalo na bezbrankovou remízu. Po hodině hry měli Vítkovičtí jednu velkou šanci a za Dynamo nastřelil Pavel Novák břevno. Až v 62. minutě vrátil Jindřich Kadula míč do pokutového území a Richard Kalod rozhodl o další výhře Dynama. Jihočeši po dvou kolech vedou tabulku s šesti body a za týden hrají ve Varnsdorfu.

Trenér Horejš nechal do prvního domácího zápasu ligy stejnou sestavu jako v Třinci, na lavičce znovu zůstal kapitán Petr Benát. Čachry v zahajovací jedenáctce nedělal ani Roman West, pro Vítkovice to bylo první utkání v sezoně. Úvodní aktivity se zhostili domácí, Jihočechy rozpohybovala zkušená dvojka Táborský – Kalod. Nečekaným brejkem ovšem zahrozily Vítkovice, středopolař Mišinský pálil z hranice vápna těsně vedle.

Ještě blíže gólu bylo Dynamo ve čtrnácté minutě. Rohový kop Čermáka prodloužil Richard Kalod na hlavu Pavla Novák, který nejprve hlavičkoval do břevna a z následné hlavičky netrefil branku. Zbytek poločasu doprovázela nepřesnost z obou stran, Vítkovice se zřídkakdy dostávaly před Křížkovu branku. V závěru poločasu vyzkoušel z dálky pozornost Petera Kostolanského Adrián Čermák, hostující brankář si se střelou poradil.

Hned na začátku druhé půle mohlo jít Dynamo do vedení. Wermke se prodral do vápna, poslal míč před branku, jenže k volnému Ivu Táborskému se míč nedostal. Jinak diváci moc šancí k vidění neměli, Dynamo drželo mnohem častěji balon, ale do šancí se nedostávalo. Velká přišla těsně před uplynutím hodiny hry. Wermke odcentroval z pravé strany a osamocený Jindřich Kadula z voleje pálil vedle.

Fanoušci na Střeleckém ostrově se dočkali branky v 62. minutě. Rohový kop vrátil do ohně Jindřich Kadula a míč proskákal až k Richardu Kalodovi, který v podřepu dohlavičkoval míč do sítě – 1:0. Domácí po brance ožili a měli velkou chuť přidat další. Z přímého kopu to zkoušel střelec první branky, střela mu ale vůbec nesedla. V posledních deseti minutách se Vítkovice ještě snažily o vyrovnaní, ale domácí už si výhru vzít nenechali.

David Horejš (trenér Dynama): „Zvítězili jsme a potvrdili výhru z Třince, což je pro nás klíčové. Byli jsme od začátku aktivní, měli šance a byli lepší. Bohužel se nám nepodařilo dát gól dřív, ale věděli jsme, že musíme být trpěliví. Po jedné ze standardek jsme se prosadili a utkání dohráli. Vítězství si moc ceníme. Těší mě, jakou formu má zatím Richard Kalod. Je to na druhou ligu nadstandardní hráč, odvádí obrovské penzum práce.“

Roman West (trenér Vítkovic): „Na soupeře jsme byli dobře připraveni. Bez problémů bránili, ze hry soupeř neměl nic. Jen standardky nám dělaly problémy a nakonec z nich přišlo i rozhodnutí. Po gólu se domácí zatáhli a hráli ze zabezpečené obrany. Až v závěru jsme se dostali do tlaku, měli dvě dobré standardky. Bohužel jsme na cenný bod nedosáhli. Pomohlo nám, že jsme nehráli první kolo a mohli si soupeře prohlédnout v Třinci.“