V osmém kole Fortuna ligy Dynamo na domácím hřišti porazilo Zlín, když bylo po převážnou část zápasu jasně lepším týmem a na Střeleckém ostrově si tak v letošní sezoně připsalo tři body vůbec poprvé. V povedeném prvním poločase se trefil Patrik Brandner, ve druhém přidala další branku nová posila Michael Rabušic. V dalším kole jedou svěřenci Davida Horejše do Ostravy.

Velkým otazníkem před zápasem bylo složení sestavy Dynama. Kvůli trestu nenastoupil Jiří Kladrubský, jeho post zaujal Lukáš Provod. Stoperskou dvojici tvořil s Lukášem Havlem stejně jako v Ústí nad Orlicí Jiří Kulhánek, po dvou brankách zůstal v sestavě i Patrik Brandner. V první půlhodině zápasu bylo Dynamo jasně lepším týmem, Staněk za tu dobu musel zasahovat jen jednou, když lapil slabý pokus Železníka. Ještě před tím uháněli domácí tři na dva, jenže pas Brandnera srazil Azackij na roh.

Obrovskou šanci spálil po povedeném Čoličově centru Ivan Schranz. Z bezprostřední blízkosti nechal vyniknout Dostála. Odměna pro domácí přišla ve 23. minutě. Ledecký získal míč a poslal ho na pravou stranu k noze rozběhnutého Patrika Brandnera. Pravé křídlo domácích potvrdilo formu z předchozích utkání a náramnou střelou o břevno poslalo svůj tým do vedení – 1:0. Ještě jednu šanci měl Schranz, jenže zakončil do břevna a navíc sudí odpískal ofsajd.

Hned v úvodu druhé půle mohla přijít velká chvíle Davida Ledeckého. Po vybojovaném rohu poslal míč do vápna Čolič a hlavička domácího útočníka překonala Dostála, jenže na brankové čáře ještě zasáhl obránce soupeře. Míč se ještě odrazil k Schranzovi, jenže tak špatně, že ho nemohl dorazit do sítě. Na druhé straně Fastav zvýšil své ofenzivní úsilí a Staněk musel být ve střehu. Nejprve zlikvidoval pokusy Čanturišviliho a Železníka.

O dost těžší zákrok musel vytáhnout znovu proti Železníkovi, jenže akce hostů pokračovala. Stejný hráč se následně dostal i k hlavičce, ale naštěstí pro domácí trefil jenom břevno. Uklidňující branka pro domácí přišla v závěru. Dělovku Čavoše vyrazil Dostál na roh, po kterém hlavičkoval nový muž v sestavě Dynama Michal Rabušic a za pomocí tyče a zlínského brankáře dostal míč do brány – 2:0.

David Horejš (trenér Dynama): „Jsme nesmírně rádi, že jsme doma konečně získali tři body. První poločas jsme hráli velice dobře, vysoko jsme napadali, dostávali jsme soupeře pod tlak. Dali jsme branku a vedli. Po pauze nás Zlín trošku zatlačil, my jsme čekali na brejky a šance. Naše vítězství stvrdil Michael Rabušic, který prožil skvělou premiéru. Navíc jsme neinkasovali, což mě také těší. Jsou to velice důležité tři body.“

Josef Csaplár (trenér Zlínu): „Jsem smutný a naštvaný. Hned v úvodu jsme museli střídat Podia. První poločas nechápu, hráli jsme bez nálady, bez nasazení. Druhý poločas už byl lepší, dostávali jsme se do hry. Nevyužili jsme šance, pak jsme podruhé trošku smolně inkasovali. Mrzí mě hlavně první poločas, ten nám zápas prohrál.“