Výlet do Prahy se fotbalistům Dynama vydařil na výbornou. Svěřenci kouče Františka Straky nepodlehli bouřlivé atmosféře vršovického Ďolíčku a po koncentrovaném výkonu zvítězili díky brankám Mrkvičky a Plocka 2:0. Jihočeši měli ale také velké štěstí, domácí hráči nastřelili během utkání hned čtyři břevna.

Jihočeši vstoupili do utkání v Ďolíčku dobře a úvodní nápor domácího celku si s přehledem pohlídali. V první desetiminutovce se oba celky dostaly k zahrávání několika přímých kopů, žádný z nich ale vážnější ohrožení brankářů nepřinesl. Domácí fotbalisté hnáni výborným publikem bojovali, ale proti výborně hrající obraně Dynama se dlouhé minuty neprosadili. Naopak Jihočeši ve středu hřiště kralovali a spolupráce čtveřice záložníků by si ve škole vysloužila jedničku s hvězdičkou. Klokani svou aktivitu stále stupňovali a o to více pro ně byla deprimující situace ze 20. minuty, kdy se hosté dostali lacino do vedení. Po velké chybě Kunáška se hosté dostali do brejku tří proti jednomu. Vozábal ideálně předložil míč Václavu Mrkvičkovi, který vypálil přízemní ránu, kterou ještě před Sňozíkem nešťastně přizvedl stoper Lukáš. Pro budějovického útočníka to byla první ligová trefa v jeho kariéře. Ve 26. minutě se v dobré pozici sice ocitl ještě Radzinevičius, avšak poté již úřadovali domácí, kteří se hnali za vyrovnáním. S chytrým lobem Kotyzy si gólman Kučera poradil, ale na další dva pokusy Nikla byl krátký. První střela zkušeného fotbalisty prolétla těsně nad a následný utěšený pokus z dobrých pětadvaceti metrů zastavilo břevno. Domácí nepolevovali a horní tyč budějovické brány se do konce poločasu otřásala ještě dvakrát. Po rohovém kopu z levé strany na malém vápně tvrdě hlavičkoval Lukáš. Balon se od břevna odrazil opět k domácímu stoperovi, který i svým druhým pokusem nohou napálil pouze břevno. Závěr poločasu patřil ale opět Dynamu, z otočky nejprve pálil nad Mrkvička a dvě minuty před koncem poločasu to bylo dokonce 2:0 pro hosty. Dynamo se dostalo do rychlého brejku tří proti třem. Černý přihrál Jaromíru Plockovi, který místo přihrávky výborně postavenému Radzinevičiusovi vypálil z třiadvaceti metrů. Jeho střelu na hranici velkého vápna tečoval Lukáš Marek a gólman Sňozík byl opět bez šance. Samotný závěr první půle si Jihočeši pohlídali a do kabin se tak odcházelo za překvapivého stavu 0:2.

Druhý poločas pokračoval v nastoleném trendu. Domácí se bezhlavě hnali do útoku a Jihočeši v poklidu kontrolovali střed hřiště. V 53. minutě nikým neatakovaný Vozábal postupoval středem hřiště směrem k bráně. V poklidu si míč připravil ke střele a následně tvrdě vypálil. Před Sňozíkem míč zaplaval a domácí gólman měl co dělat, aby balon zkrotil. Zajímavá situace nastala v 73. minutě, kdy domácí nastřelili již čtvrté břevno. Jmenovitě to byl neúnavný Dalibor Slezák, který poslal míč na horní konstrukci Kučerovy brány. Právě Slezák se v dobré pozici ocitl i v 80. minutě, v akrobatické pozici ale nevypálil dostatečně tvrdě. Úplný závěr zápasu pak přinesl křeč domácích fotbalistů, ze které pramenily jen velké chyby a možnosti pro Dynamo. Jihočeši si ale poslední minuty zápasu zkušeně pohlídali a soustředili se na obranu.

Šmíd Michal (88)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Muž zápasu

Tomáš HUNAL - Poslední dobu odepisovaný stoper opět dokázal své kvality. Ve svých čtyřiatřiceti letech toho zkušený matador sice již tolik nenaběhá, avšak ve spolupráci s kapitánem Davidem Horejšem vytvořil neprostupnou dvojice, přes kterou se domácí nedokázali prosadit. Svým důrazem se vyrovnal domácím hráčům a nikomu nic nedaroval.
Tři nejlepší hráči zápasu:
Hunal, Plocek, Vozábal

Václav Hradecký (trenér Bohemians): "Pro nás to bylo strašně důležité utkání, ale vstoupili jsme do něj hrozně křečovitě a nervózně. Především nám scházel lepší pohyb, běhali jsme v prostorech, které vůbec nic neznamenaly. Oproti Slavii to bylo něco úplně jiného. Při prvním gólu jsme se dopustili obrovské chyby v rozehrávce a Budějovice nás za to potrestaly. Pak vedení potvrdily druhou brankou a v druhé půli už si hlídaly výsledek."
František Straka (trenér Dynama): "Musím poděkovat svému mančaftu, že se opravdu vydal. Pomalinku začínáme kopírovat tu naši společnou práci a ty vize, které já mám. Je to další krůček dopředu, zvedne nám to sebevědomí. Stejně jako proti Mostu se dnes hrálo o šest bodů, Bohemka je přímý konkurent, a tak má výhra cenu zlata. Teď nás čeká Sparta, což je tahák, kamkoliv přijede a my zase uděláme maximum, abychom uspěli."