České Budějovice v rámci 12. kola FORTUNA:LIGY vyrazily na hřiště Teplic s jasným cílem. Chtěly navázat na dobré výkony z posledních výjezdů, zejména pak na výhru z Ostravy. A to se jim povedlo. Po dvou gólech ve druhém poločase Dynamo veze na jih Čech čtvrtou venkovní výhru sezony! O góly se postarali Patrik Hellebrand a Lukáš Čmelík.

Dynamo vstoupilo do zápasu lépe, hned v úvodních minutách si vytvořilo několik zavánějících situací před brankou Teplic. Do té doby nejzávažnější přišla v 17. minutě, kdy Budějovice vyrazily do rychlého protiútoku, na jehož konci byl Benjamin Čolič, který se rozhodl odcentrovat, jeho pokus ovšem tepličtí fotbalisté odvrátili. První příležitost Teplic přišla ve 22. minutě, na kolmou přihrávku si naběhl domácí Gning, Janáček jeho střelu ale bez větších potíží zlikvidoval.

A znovu Gning. O tři minuty později se dostal do mnohem slibnější šance, když se dokázal uvolnit na pravé straně šestnáctky a jeho následná střela minula vzdálenější horní roh brány. Po půl hodině hry přišla gólová radost na straně domácích, nebezpečný Gning dostal míč za obranu a upaloval sám na Janáčka, kterému udělal kličku a poslal balon do odkryté brány. Celé situaci ale předcházel ofsajd, a tak branka nemohla být uznána. Ve zbytku prvního poločasu už žádné větší vzrušení nepřišlo, do šaten se tak šlo za bezbrankového stavu.

Dynamo vstoupilo do druhého poločasu výborně! V 52. minutě Patrik Hellebrand využil volného prostoru před sebou a nádhernou přízemní ranou k pravé tyči teplického gólmana otevřel skóre. 1:0 pro Dynamo. Vzápětí mohli fotbalisté ve žlutomodrém přijít s odpovědí v podobě vyrovnání. Trubač ve velké příležitosti napálil Broukala a následnou dorážku poslal nad bránu.

V 81. minutě z pravé strany nebezpečně odcentroval domácí Vondrášek a Knapík hlavičkoval těsně nad bránu. Naopak Jihočeši svou šanci využili a v 85. minutě se mohli radovat z vedení 2:0! Na ose hřiště k fantastické střele zpoza vápna napřáhl Lukáš Čmelík a poslal Dynamo do dvoubrankového vedení. Třetí branku Budějovic mohl v 90. minutě přidat Zajíc, chybnou rozehrávku domácích ale nevyužil. Svěřenci Jozefa Webera v Teplicích vyhráli 2:0 a připsali si čtvrtou venkovní výhru v sezoně.

Jiří Jarošík (trenér Teplic): "Dneska to z naší strany nebyl dobrý výkon. Vázla nám součinnost, nedrželi jsme balon, trápili jsme se nahoře a neměli jsme žádný tlak. Těch věcí, které byly špatně, bylo víc."

Jozef Weber (trenér Dynama): "Opět jsme potvrdili nešťastnou sérii. Vlastně skoro všechny body jsme uhráli venku. (smích) Dneska jsme ale samozřejmě šťastní. Rozhodlo to, že jsme v prvním poločase obstáli herně a byli jsme trpěliví. Ve druhé půli jsme pak vytěžili maximum z akce Hory, která skončila gólem Hellebranda, pak rozhodl Čmelík, kterého jsme poslali do druhé půle."