České Budějovice ve 27. kole FORTUNA:LIGY jely k předposlednímu venkovnímu utkání v základní části na východ Čech, kde se střetly s tamními Pardubicemi. Utkání pro jihočeský klub nezačalo dobře, domácí šli totiž po brance Michala Surzyna do vedení. Druhou branku zápasu ale vsítilo Dynamo, konkrétně Zdeněk Ondrášek, který se trefil deset minut před koncem a Jihočeši si tak z Pardubic odváží bod.

Do utkání vstoupily lépe domácí Pardubice. Solil od rohového praporku nahrál do šestnáctky Hlavatému, ten pod sebe předal Michalovi Surzynovi, jenž z prostoru penalty zamířil k levé tyči z pohledu gólmana Šípoše. Dynamo během prvního poločasu moc nebezpečné nebylo, žádnou tutovou šanci si nevytvořilo. Naopak pardubičtí fotbalisté si ještě pár zajímavých šancí vytvořili, Patrák v nich byl ale nepřesný. Do šaten tak Dynamo šlo s jednogólovým mankem.

Do druhého dějství České Budějovice vstoupily se třemi změnami, první velkou šanci v něm měl ale opět domácí Patrák. Ten vnikl do pokutového území, následně upadl a po souboji s Králikem se dožadoval penalty, tu však rozhodčí ani po konzultaci s VARem neodpískal. Jihočeši ve druhé polovině zápasu byli více ve hře, několik centrů z pravé strany do vápna poslal Lazič, k žádnému většímu ohrožení Kinského to ovšem nevedlo. V 71. minutě byl na druhé straně v obrovské šanci Daněk, českobudějovický Králik ovšem balon směřující do branky skvělým obranným zákrokem vykopl. Zbývalo deset minut do konce utkání a Suchan zahrával rohový kop, po němž se do vzduchu dostal Zdeněk Ondrášek a hlavou srovnal na 1:1. Stejným výsledkem také utkání skončilo a svěřenci Lercha a Kladrubského si tak do Českých Budějovic odváží jeden bod.

Trenér Dynama Jiří Lerch: ,,Vzhledem k tomu, v jaké jsme situaci, si bodu z Pardubic ceníme. Pardubice mají hodně kvalitní tým. Co se týče zápasu, bylo to pro mě částečně zklamání, hlavně první polovina zápasu. Tam jsme byli všude o krok později. Bylo to ale jen o jeden gól. Do druhé půle jsme změnili rozestavení a střídající hráči to oživili. Do poslední chvíle jsme ale věřili, že gól tu dát můžeme a alespoň bod si odvézt."