Výborně rozehraný měli Jihočeši klíčový zápas o záchranu s Bohemians. V 64. minutě vedli po brankách Varadiho a Kladrubského z penalty 2:0, pak byl ale domácí kapitán vyloučen za ruku na brankové čáře a klokani během deseti minut zápas otočili.

Trenér Cipro od začátku poslal do hry Varadiho, v obraně nechyběl Lengyel a hrál i Pešek, jejichž start byl nejistý. Jihočeši začali aktivně, po čtyřech minutách našel Janotka svým centrem Peška, kterého ale vychytal Zlámal. Dynamo nemuselo smutnit dlouho. V 9. minutě Šírl špatně sklepl míč Zlámalovi, mezi oba hosty vlétl Adam Varadi a poslal míč do odkryté branky.

Pak přebrali iniciativu hosté a tvořili si zajímavé příležitosti. Po půlhodině se snažil vyrovnat šikovnou tečí Moravec, ale Křížek dobře zasáhl. Klokani byli blízko srovnání pět minut před půlí, kde Křížek nevyběhl dobře na roh a Mosquera pálil do odkryté branky, ze které míč vykopl Janotka. Do kabin si tak černobílí nesli jednobrankový náskok.

Po pauze pokračovali jihočeské trápení a hostující dobývání domácí obrany. I přes to však Dynamo šlo do dvoubrankového náskoku. V 63. minutě Rada ve vápně podkopl Chriena a kopala se penalta. Tu bezpečně proměnil Jiří Kladrubský. Stejný hráč byl nešťastným hrdinou o chvíli později. To Jindřišek vypálil do břevna a následnou dorážku domácí kapitán vyrazil z branky rukou. Za to dostal červenou kartu a z penalty snížil Jakub Rada.

Bohemians v přesilovce brzy dosáhli na vyrovnání. Nejprve Šmíd trefil zase jen břevno, ale o chvíli později po nedůrazu domácí obrany při bránění rohu propálil vše David Bartek. To ale pořád ještě nebylo vše. V 79. minutě se z dálky prosadil Jakub Rada a bylo vymalováno. Záhy mohl vyrovnat Chrien, ale proti jeho střele se vytáhl Zlámal. V závěru mohli stvrdit výhru Bohemians Rada nebo Bratanovič, ale počtvrté už Křížka nepřekonali. Dynamo tak znovu prohrálo a naděje na záchranu mu uniká mezi prsty.