Fotbalisté Dynama České Budějovice na první výhru v sezoně stále čekají. V zápase 11. kola Gambrinus ligy tým Františka Cipra nestačil na pražskou Slavii, kde prohrál brankami Petra Jandy a Martina Hurky 2:0. Jihočeši hráli navíc celý druhý poločas bez vyloučeného kapitána Horejše.

Trenér Dynama František Cipro musel před zápasem na Slavii udělat jednu dopředu avizovanou změnu, když místo zraněného Nováka postavil na pravý kraj obrany zkušeného Davida Horejše. Možnost nastoupit od úvodní minuty dostal také Brazilec Sandro, kterému se výborně vydařilo domácí utkání s Teplicemi. Aktivněji vstoupili do zápasu domácí, na pozoru se musela mít především hostující obrana v čele s brankářem Křížkem. Proti nepřesným pokusům Hlouška a Latky ale zasahovat ještě nemuseli.

Jihočeši se poprvé osmělili v 11. minutě, kdy zpoza vápna střílel Machovec, ani jeho pokus se ale mezi tři tyče nevešel. I v dalších minutách to byli překvapivě Jihočeši, kteří si počínali aktivněji, přesto se do žádné větší šance nedostali. Blízko ke gólu byl naopak v 25. minutě Blažek, který se dostal k zakončení uvnitř pokutového území, jeho přízemní střelu ale vyrazil pozorný budějovický gólman. Domácí fotbalisté vedeni novým trenérem Strakou hráli velice důrazně a v rozmezí dvaceti minut v prvním poločase uviděli žluté karty postupně Latka, Hubáček, Jarolím a Trubila. Přesto to byli paradoxně Jihočeši, kterým bylo souzeno dohrávat poločas v deseti mužích. Těsně před koncem poločasu totiž zajel David Horejš na polovině hřiště do Trubily a rozhodčí Jech vytáhl bez předchozího napomínání pro budějovického obránce červenou kartu.

Vstup do druhého poločasu vyšel lépe domácím hráčům. Hned ve 48. minutě předvedli sešívaní kombinaci na levé straně, po které následovala nepovedená střela Trubily. Balon se odrazil ke zcela volnému Petru Jandovi, který bez přípravy poslal krkolomnou střelu přímo do pravého horního rohu budějovické branky - 1:0. Vstřelená branka domácí hráče značně uklidnila a v dalším průběhu druhé půle si svěřenci Františka Straky připravovali další dobré šance. Blízko ke gólu byli střílející Janda, Blažek a Jarolím, vždy je ale vychytal pozorný budějovický gólman.

Domácí fotbalisté proti oslabenému soupeři dominovali a Jihočeši se naopak urputně bránili. Po hodině hry se do palebné pozice dostal Pospěch, míč ale poslal mimo. Hodně blízko ke gólu byl v 69. minutě z levé strany nebezpečně k tyči pálící Trubila, brankář Křížek ale opět skvěle zakročil. Další možnost ke skórování měli domácí v 77. minutě, kdy zpoza vápna vystřelil Hurka, jeho ránu ale zastavilo břevno budějovické brány! Mladý slávistický útočník Martin Hurka byl na konci pohledné kombinace svého týmu a střelou k levé tyči Křížkovy brány zvýšil na 2:0. Jihočeši se prakticky v celém druhém poločase nezmohli na sebemenší odpor a v pražském Edenu prohráli o dvě branky.

Petráň Michal (88.)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Fotogalerie

František Cipro (trenér Dynama): "Zápas jsme prohráli, ale myslím si, že jsme na Slavii dnes měli. O výsledku utkání rozhodly dva momenty. Tím prvním byla červená karta v posledních vteřinách prvního poločasu a následně pak gól, který padl v úvodních vteřinách druhého poločasu. Za stavu 1:0 a s deseti hráči se pak proti Slavii hraje špatně. Pokud bychom v tom druhém poločase vydrželi bez inkasované branky patnáct nebo dvacet minut, mohlo to být všechno úplně jinak. I když tohle pro nás nebyl klíčový zápas, tak faktem je, že my budeme muset prostě venku začít vyhrávat, pokud se chceme zachránit. "

František Straka (trenér Slavie): "V první řadě jsem rád za tří body. Osobně ale nejsem spokojen s první půlí, bojovali jsme nejen se soupeřem, ale i sami se sebou. Byli jsme pod velkým tlakem, nemůže se stát, abychom nechali soupeře přecházet do rychlého protiútoku. Druhý poločas jsme hráli v početní převaze, jsem rád, že to co jsme si řekli v kabině, jsme přenesli i na hřiště. Trpělivost přináší ovoce a my jsme to nakonec dokázali. Začali jsme hrát a dali potřebný rýchlý gól. Kolikrát je těžší hrát proti soupeři, který je v deseti."