Dynamo zvládlo důležitý duel s Teplicemi a vyhrálo 3:2. O třech bodech pro Jihočechy se rozhodlo prakticky už v první půli, když skórovali Táborský a Klesa. Jihočeši po změně stran kontrolovali vývoj a navíc přidali třetí branku, o kterou se postaral po narážečce s Javorkem šajtlí Jaroslav Machovec. V závěru pouze korigovali Jarolím s Vachouškem na konečných 3:2.

Jihočeši nastoupili opět se dvěma hroty. Vedle Řezníčka se postavil Táborský, do zálohy se vrátil Klesa. Teplice začaly hodně svižně. Po pár vteřinách se rychlá akce změnila v obrovskou šanci Podaného, kterou brankář Daněk vyrazil. Následná dorážka Jindráčka zamířila nad branku. Po úvodní velké šanci hostí se hra uklidnila a hru brzdila řada nepřesností.

Všechno změnila 21. minuta. Řezníček byl na půlce držen Lukášem, sudí Zelinka nechal citlivě hru pokračovat. Balonu se ujal Sandro, krásnou kolmicí uvolnil Iva Táborského, jenž parádním obloučkem překonal Grigara a skóroval poprvé od návratu do Dynama - 1:0. Další možnost měl několik minut na to Javorek, ale jeho hlavičku po centru Sandra reflexivně vyrazil brankář Grigar.

Teplice se snažily odpovědět zvýšeným nasazením, místo toho však udeřilo ve 36. minutě na druhé straně. Sandrův centr do vápna minuli obránci Rosa s Chovancem a Michal Klesa nabídnutou šancí nepohrdl - 2:0. Jihočeši se fotbalem začali bavit, čímž potěšili i diváky na Střeleckém ostrově. Do kabin šli domácí se zaslouženým dvoubrankovým vedením a to ještě v závěru prvního dějství Řezníček střílel v dobré šanci málo důrazně.

V úvodu druhého dějství to Severočeši zkoušeli z dálky. Mahmutovičův pokus zkrotil Daněk, střela Matuly šla nad branku. Svěřenci Lukáše Přerosta se snažili zvyšovat svůj tlak, ale obrana domácích byla pozorná. Z míry jí nevyvedl ani déšť, který se nad Českými Budějovicemi spustil. Jihočeši zahrozili po rohu Sandra, kdy hlavičkoval Lengyel z dobré pozice několik decimetrů mimo. Domácí se dožadovali penalty po souboji Chovance s Riegelem, kdy hostující bek zřejmě zahrál rukou. Sudí Zelinka však nepískal.

V 72. minutě předvedli domácí fotbalovou parádu. Rychlý protiútok se zdál již beznadějný, pak si ale Jaroslav Machovec narazil s Petrem Javorkem a krásnou ranou šajtlí z hranice vápna navýšil již na 3:0. Domácí byli v obrovské euforii, Táborského hlavičku skvěle vytáhl na roh Grigar. Zahanbit se nenechali ani fanoušci, kteří oprášili oblíbený pokřik: Dynamo, Dynamo!

Jenže Teplice přispěchaly s rychlou odpovědí. Rychlý protiútok zakončil střelou Vůch, tu však Daněk dokázal ještě vyrazit, na následnou dorážku Marka Jarolíma do prázdné branky už byl ale krátký - 3:1. Dynamo se muselo bát o tři body i nadále. V 86. minutě totiž ranou z dálky snížil na 3:2 Štěpán Vachoušek.

V závěru měl obrovskou šanci Linhart, ale ani nevystřelil. V poslední minutě skóroval Lukáš, ale branka pro ofsajd neplatila. Na třech bodech pro Dynamo se tedy už nemohlo nic změnit a Jihočeši si připsali druhou výhru v sezoně.

Linhart Zdeněk (88.)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Miroslav Soukup (trenér Dynama): "Zápas se mi hodnotí lépe než před čtrnácti dny proti Dukle. Dali jsme tři góly a můžeme být spokojeni s výsledkem. Až na úvodních deset minut a závěrečný hektický závěr nebyla špatná ani hra, protože stále si musíme uvědomovat, proti komu jsme dnes hráli. Když se podíváme na základní sestavu a lavičku Teplic, tak je to obrovská kvalita. Pro nás to byl nesmírně těžký zápas. Teplice měly sice v úvodu šanci, ale jinak to na začátku zápasu nevypadalo, že by mělo padnout tolik branek. V úvodu měli hosté více ze hry a hru jsme nekontrolovali tak, jako v minulém domácím zápase proti Dukle. Fotbal se nehraje na držení míče ale na góly. My jsme míč tolik pod kontrolou neměli, ale v šestnáctce jsme byli nebezpečnější než soupeř, a to rozhodlo."

Lukáš Přerost (trenér Teplic): "Pro nás to je samozřejmě obrovské zklamání, protože jsme do Budějovic přijeli bodovat. Věřili jsme si a také vstup do toho utkání byl z naší strany celkem slušný. Hned v první minutě jsme si vypracovali dvě obrovské šance a celkově těch prvních patnáct minut jsme více drželi. Po dvou laciných brankách jsme domácí posadili na koně. Po gólu na 3:1 jsme se zvedli a v závěru jsme tam měli za stavu 3:2 velké šance a v samotném závěru jsme navíc Melunovičem vstřelili gól, který ale pro ofsajd neplatil. Posledních dvacet minut jsme domácí zmáčkli, jenže nestačilo to ani na bod a odjíždíme s prázdnou. Bezprostředně po utkání jsem hráčům oznámil, že u mužstva končím. Oznámil jsem to také řediteli klubu, panu Hrdličkovi, a v tuhle chvíli bude tak klub řešit otázku trenéra."