Fotbalisté Dynama sice na hřišti Liberce bojovali, přesto na tým bojující o evropské poháry nestačili a prohráli 2:0. O výsledku zápasu bylo rozhodnuto již velmi brzy. V úvodní čtvrthodině si vstřelil vlastní gól Riegel a následně na konečných 2:0 upravil Andrej Kerič. Jihočeši dokázali odpovědět pouze břevnem Pavla Mezlíka.

V očekávané sestavě bez Horejše i Stráského začali fotbalisté Dynama na hřišti Liberce aktivně a v úvodních minutách drželi míč častěji na svých kopačkách. I domácí se ale velmi rychle dostali do zápasu a v 11. se ujali vedení. Kerič povedeným obloučkem přehodil gólmana Kučeru, na hranici vápna měl ale Jan Riegel možnost míč odhlavičkovat do bezpečí, avšak nešťastně zamířil přesně do šibenice – 1:0.

Dynamo se snažilo odpovědět Benátem, jeho rána byla ale nepřesná a mířila vysoko nad. A pak podruhé udeřili domácí. Po pohledné akci si Andrej Kerič narazil s Blažkem míč a sám před Kučerou následně nezaváhal. Střelou podél budějovického brankáře zvýšil na 2:0.

Ve 20. minutě málem využil velkého zaváhání Zlámala Hudson, domácí brankář ale dokázal svou chybu šťastně odčinit a míč od brankové čáry odkopl nadvakrát do zámezí. Stejně jako v minulém zápase proti Baníku byl hodně při chuti Petr Benát, jeho přízemní rána z hranice vápna nadělala domácímu gólmanovi velké problémy, vytěsnil ji ale alespoň na roh.

V poslední čtvrthodině prvního poločasu se hrál poklidný fotbal. Domácí se nikam netlačili a hosté naopak zkoušeli překvapit soupeřovu obranu. Největší šanci na snížení měl v 42. minutě Pavel Mezlík, míč po jeho krásné střele orazítkoval břevno a stejnou konstrukci brány trefil i po následné dorážce Svátek.

Druhý poločas začal podobně, jako končil ten první. Domácí fotbalisté se zbytečně nikam nehnali a čekali na chybu Jihočechů. Do prvního náznaku šance se dostali až v 59. minutě Sedláček se Svátkem, kteří číhali na odražený balon po střele Benáta. Ani jeden z nich se ale ke střele nedostal a míč si pohlídal brankář Zlámal.

V 63. minutě mohl svůj druhý gól v zápase přidat Kerič, s míčem na kopačce ale váhal tak dlouho, až zamířil mimo. O dvě minuty byl Kerič v další šanci, s jeho hlavičkovým pokusem si ale poradil pozorný Kučera. Na posledních dvacet minut se na hřiště podíval budějovický mladík Marián Timm a byl hodně vidět – hned po pár minutách pobytu na hřišti si to ve sprinterském souboji rozdal se Zlámalem a při další akci poslal do vápna Liberce povedený centr na Sedláčka, ten ale v dobré pozici míč nezpracoval.

V 75. minutě vzal Timm zakončení do vlastních rukou a také to nebylo vůbec špatné. Jeho přízemní technická střela hodně protáhla brankáře Zlámala. Poslední slovo mohl mít aktivní Kerič, který si ve vápně Dynama obhodil Leštinu, který ho následně fauloval. Sám postižený ale nechal následně vyniknout budějovického gólmana Kučeru, jenž jeho přízemní střelu k pravé tyči pohotově zneškodnil. Nic to ale nezměnilo na dělbě bodů, domácí si zbývající minuty pohlídali a zaslouženě zvítězili 2:0.

Jasanský Martin (84.)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Ladislav Škorpil (trenér Liberce): "Bylo to pro nás nesmírně náročné utkání. Vždy, když se blíží nějaký cíl, tak je vyvíjen určitý tlak na psychiku. Soupeř hrál dnes navíc v úvodu dobře, neřekl bych, že to bylo jeho zvýšenou aktivitou, ale bylo to jeho kvalitou. My jsme měli opět problémy s tím, udržet balón, protože soupeř na nás vytvářel tlak už při rozehrávce. Ten gól na 1:0 byl pro nás vysvobozením, byl sice hodně náhodný, ale byl pro nás opravdu nesmírně důležitý, letos jsme tu zažili zápasy, kdy jsme hráli dobře a nic nám tam nespadlo, teď to bylo trochu naopak."

Pavel Tobiáš (trenér Dynama): "Do zápasu jsme nevstoupili vůbec špatně, ten začátek byl dobrý. Pak nás ale srazil ten vlastní gól, musím říct, že něco podobného jsem snad ještě neviděl. Druhý gól pak už definitivně rozhodl, zápas se za stavu 2:0 už jen víceméně dohrával, a i když jsme se snažili a vytvořili si nějaké akce směrem dopředu, nedařilo se nám je dotáhnout do úspěšného konce, na druhou stranu i Liberec mohl přidat další góly, měli tam také ještě šance a nakonec i penaltu. Liberec vyhrál zaslouženě."