Dynamo pokračuje ve vynikajících výkonech a připisuje si další výhru do tabulky. Svěřenci Davida Horejše ve 22. kole Fortuna ligy vyhráli 3:2 na hřišti Zlína, kde po celé utkání vedli a nakonec dovedli utkání do vítězného konce. Hrdinou zápasu se stal Matěj Mršić, který oslavil první ligovou branku a navrch přidal ještě jednou, kterou rozhodl celé utkání.

Sestavu z úvodního vítězného zápasu jarní části trenér David Horejš nezměnil, stejné zůstalo i složení náhradníků na lavičce. Už ve třetí minutě se domácí fotbalisté dostali do obrovské příležitosti. Po individuální akci se zjevil sám před Drobným útočník Lamin Jawo, ale střelou po zemi si na zkušeného brankáře nepřišel. Ševci jinak neodehráli povedený poločas a do konce prvních čtyřiceti pěti minut už si nevypracovali žádnou šanci.

Dynamo otevřelo skóre z první vážnější příležitosti. Do vápna se prodral Patrik Brandner, přihrál pod sebe a Matěj Mršić se trefil slabší nohou přesně ke vzdálenější tyči – 0:1. Druhá branka přišla těsně před přestávkou. Čavoš byl ve vápně poslán k zemi, ale sudí si musel situaci ještě ověřit u videa. Nakonec nařídil penaltu, kterou proměnil Lukáš Havel - 0:2.

Úvod do druhé půle vyšel lépe Zlínským. Po osmi minutách se dokázali dotáhnout na rozdíl jedné branky, když Buchta hlavičkou po rohu vrátil míč do malého vápna, kde nekompromisně skóroval Dominik Simerský - 1:2. Nejblíže k vyrovnání měli domácí v 63. minutě, kdy střílel Jawo a Jaroslav Drobný se musel pořádně natáhnout, aby jeho pokus vyrazil.

Nakonec vítěznou branku celého utkání obstaral Matěj Mršić, když na sebe vzal přečíslení tři na dva a utaženou střelou podruhé v zápase pokořil Rakovana - 1:3. Domácím se sice podařilo prakticky ihned odpovědět, když se tečovanou střelou trefil Džafić, ale vyrovnat se jim už nepodařilo. Černobílí si tak odvezli výhru 3:2.

David Horejš (trenér Dynama): "Jsme rádi, že jsme navázali na bodový zisk z předchozího zápasu. Věděli jsme, že to tu nebude jednoduché. V prvním poločase jsme hráli velice dobře a vedli jsme 2:0. Na domácích byla vidět i nervozita. Druhý poločas nebyl z naší strany moc dobrý, nechali jsme domácí snížit standardkou. Otevřely se nám brejky a šli jsme do vedení 3:1, ale zase jsme inkasovali a bylo z toho drama. Takové zápasy zvládají dobrá mužstva a my jsme to dnes zvládli. Proto vezeme domů tři body."

Jan Kameník (trenér Zlína): "Rozdělil bych to do tří částí. Dobrý úvod, byli jsme aktivní a hráči měli chuť. Ve třetí minutě jsme měli vyloženou šanci, po deseti minutách jsme ale inkasovali. Druhá část je do půlky, kdy jsme nehráli dobře a kazili jsme jednoduché míče. Nemohli jsme se dostat do dobře organizované hry soupeře, navíc jsme inkasovali z penalty. Do druhé půlky jsme změnili rozestavení a začali hrát na dva útočníky. Hra byla dobrá, zatlačili jsme je a tlačili se do koncovky. V závěru jsme korigovali výsledek, ale vyrovnat se už nepovedlo. Z výsledku panuje velké zklamání a nespokojenost. Každá domácí ztráta je velmi bolestná. Ztratili jsme body v Karviné i doma a je to komplikace. Máme osm zápasů, abychom se s tím popasovali a získali co nejvíce bodů."