Dramatický zápas plný brankových příležitostí a gólů sehráli fotbalisté Dynama České Budějovice v Plzni, kde po boji vyválčili bod za remízu 2:2. Jihočeši se díky Ivo Táborskému dostali do vedení již ve 13. minutě, avšak na konci poločasu to bylo 1:1, když se o vyrovnání postaral Trapp. Ve druhém poločase domácí ještě přidali a v 80. minutě je dokonce poslal do vedení střídající Krbeček. Jihočeši v samém závěru vsadili vše na ofenzivu a v nastaveném čase vyrovnával po rohu Černého Jan Holenda, pro kterého to bylo první branka v dresu Dynama.
Dynamo bez Karla Poborského se muselo od úvodních minut proti houževnaté Plzni bránit. Domácím hráčům ale nápor přinesl pouze rohový kop, kerý bezpečně odvrátil Homoláč. Poté se z přímého kopu zastřeloval na druhé straně Černý, trefil však pouze zeď. Dvě dobré příležitosti měli na konci první desetiminutovky Plzeňští, střely Malára a Müllera však gólmana Křížka příliš nezaměstnaly. Po úvodní mírné převaze z ničeho nic domácí vyklidili střed pole a fotbalistům Dynama bylo dopřáno bezstarostně kombinovat po celé šířce hřiště. Trest za velkou pasivitu Plzně přišel záhy - po řadě přihrávek se k míči dostal Černý, jeho centr si na prsou zpracoval Ivo Táborský a s obráncem na zádech prostřelil gólmana Daňka - 0:1. Chvíli po rozehrávce se přes stoperskou dvojici prosmýkl Fillo a Horejšem ztečovanou střelu bez větších problémů lapil Křížek. Pak přišla na řadu dlouhá pasáž, ve které Jihočeši dobře kontrolovali balon a domácím se nedařilo. Domácí se trápili a Jihočeši se bez větších problémů dostávali do šancí. Blízko ke gólu byl na malém vápně nehlídaný Horejš a perné chvilky pro gólmana Daňka přinesl Hrbáč, který střelou z pětadvaceti metrů orazítkoval břevno! Domácí celek tahal téměř v celém prvním poločase za kratší konec provazu, avšak paradoxně vyrovnala na 1:1. Ve 42. minutě se na dlouhý aut naběhl Petr Trapp a nadvakrát překonal gólmana Křížka. Hostům se ale poločasový nerozhodný výsledek nelíbil a po pěkné individuální akci trefil lehkým obloučkem další břevno Táborský. V samém závěru zajímavého prvního poločasu měl druhý gól Viktorky na kopačce Krbeček, na pozorného Křížka však nevyzrál.

Hned na začátku druhé půle to mohlo být 2:1 pro Jihočechy - po zaváhání Šímy se míče ujal Plocek, jehož přihrávku nedostihl Holenda. Jinak ale patřil začátek druhého poločasu domácím, kteří svého soka přitlačili na vlastní polovině. Nic nebyly svěřencům Stanislava Levého rohové a přímé kopy - obrana Dynama pozorně bránila. Trhlinu v defenzivě hostů způsobilo zranění Homoláče, který musel být v 56. minutě střídat. O deset minut později dotlačili domácí balón za brankovou čáru, jenže Fillovo zakončení oběma rukama bylo evidentní a nenásledovalo nic jiného než žlutá karta pro domácího střelce. V následujících minutách oba celky urputně bojovaly, avšak fotbal se začal pomalu vytrácet. Postupem času začali Jihočeši spoléhat na to, že na západě Čech uhrají remízu, což se jim začalo zle nevyplácet. V 79. minutě nechal ještě Trapp vyniknout gólmana Křížka, avšak za několik desítek vteřin později se domácí přeci jen dočkali, když Křížkovo nedůrazné vyboxování technickou střelou zužitkoval do poloodkryté brány Tomáš Krbeček. Trenér Cipro bezprostředně po inkasované brance poslal na hrací plochu Mrkvičku s Adamcem, jenže domácí mužstvo bylo pět minut před koncem ve velké euforii a Dynamo se do žádného výrazného tlaku dostat nemohlo. Minutu před koncem normální hrací doby se Dynamo dostalo lacino k rohovému kopu a po hlavičce Horejše brilantně zasáhnul gólman Daněk. Na další roh Jihočechů v samém závěru zápasu byl ale gólman domácích krátký - Černý milimetrovým pasem naservíroval míč Janu Holendovi, který svou první brankou v dresu Dynama vyrovnal na konečných 2:2.

Adamec Jiří
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Muž zápasu

Jaroslav ČERNÝ - Po vyhraném zápase nad Spartou dokázal Jaroslav Černý opět své nejvyšší kvality. V utkání s Plzní od samého začátku motal svými efektivními kličkami protihráčům hlavy a hned ve 13. minutě našel chytrým pasem do pokutového území nabíhajícího Táborského, který otevřel skóre zápasu. I v následujících minutách zásoboval Černý přesnými pasy své spoluhráče a blízko ke gólu tak byli Horejš, Homoláč nebo Peroutka. Exbrněnský středopolař se podílel i na druhém gólu Dynama, když jeho přesně centrovaný rohový kop usměrnil za Daňka pohodlně Jan Holenda.
Tři nejlepší hráči zápasu: Černý, Holenda - Trapp

Stanislav Levý (trenér Plzně): "V prvním poločase soupeř jasně ukázal, že jeho výhra nad Spartou nebyla náhoda. Měli jsme štěstí, že jsme vyrovnali, to nás naopak opustilo v závěru, když jsme po rohovém kopu v nastavení přišli o tři body. Ani pětičlenná záloha nebyla defenzivní taktika, na Slavii jsme se stejným rozestavením vyhráli. Dnes jsme chtěli hrát znovu po stranách, kde se to ale nedařilo, a tak jsem se rozhodl pro změnu"

František Cipro (trenér Dynama): "V prvním poločase jsme byli jasně lepší. Tam se lámal chleba. Kdybychom podruhé skórovali, tak jsme tu, myslím, vyhráli. Plzeň totiž hrála nervózně a nepomohlo jí ani publikum. Domácí hrozili především ze standardních situací, ke kterým počítám i dlouhé auty Šímy. Ty naši obranu hodně zaměstnaly. S bodem jsem ale spokojen. Jsme v podobné situaci jako Plzeň. Všichni nás podceňovali a my jsme v klidném středu tabulky."