Ve 22. kole FORTUNA:LIGY Dynamo na svém hřišti přivítalo lídra soutěže, pražskou Slavii. Budějovičtí před tímto utkáním tři zápasy neprohráli a na tuto bilanci chtěli navázat i dnes. A vyšlo jim to dokonale, za tři body. Vítězství Jihočechům vystřílela zimní posila, nigérijský útočník Quadri Adediran. Dynamo tak v lize na domácím hřišti podruhé za sebou vyhrálo 1:0.

Úvodní minuty zápasu žádné větší příležitosti nepřinesly, hrálo se spíše ve středu hřiště. První vážnější situace přišla až v 10. minutě a na starost ji měli hosté. Záložník Slavie z pravé strany nebezpečně centroval a budějovický kapitán Králik musel zakročit, ovšem pro Šípoše velmi nebezpečně. Sražený centr putoval těsně vedle tyče domácího brankáře.

Po čtvrt hodině hry zavařil brankáři Slavie důrazný Potočný, který gólmana sešívaných dojel a Kolář míč napálil do českobudějovického útočníka. Skóre se ale neměnilo. Ve zbytku poločasu už žádná šance na té či oné straně nepřišla a do poločasové přestávky se tak šlo za bezbrankového stavu.

V druhém poločase hned po rozehrávce domácí obrana zaváhala a k míči se dostal Olayinka, který před bránou hledal úplně volného van Burena, ten na míč ale těsně nedosáhl. V 52. minutě se na pravé straně hřiště zmocnil míče Zajíc a pronikl s ním až do vápna, tam se stříleným centrem snažil někoho najít, míč však prosvištěl vápnem a Slavie šla do brejku. Aktivní van Buren poslal do velké šance Olayinku, ten ale tváří v tvář proti Šípošovi neuspěl. Kdo ale uspěl, byl střídající Quadri Adediran. Hora dlouhým pasem dopředu vybídl právě Adedirana a ten svůj skvělý úprk zužitkoval v krásný gól. Jeho křižná střela na zadní tyč poslala Dynamo do vedení 1:0.

Budějovice byly na koni a po další zajímavé kombinaci se ke střele zpoza vápna dostal Hellebrand. Jeho výživná dělovka však Koláře nepřekonala. I s další obrovskou šancí přispěchaly Jihočeši. V 75. minutě po centru Čoliče byl před brankářem Slavie pořádný závar. Zajíc s Adediranem se snažili míč dotlačit do branky, sešívaní ale měli štěstí a po odrazu se míč snesl nad břevno. A tak Slavia mohla trestat. Nebezpečnou střelu Petra Olayinky, dost možná gólovou, vykopl z brankové čáry kapitán Králik. Ve zbývajících minutách si budějovičtí fotbalisté svůj jednogólový náskok pohlídali a připsali si tak ohromně cennou výhru 1:0.

Marek Nikl (trenér Dynama): "Připravovali jsme se na Slavii důkladně. Pozměnili jsme rozestavění i sestavu. V první půli jsme asi mohli být odvážnější dopředu, na čemž se podílel respekt ke Slavii. Druhou půli nám ale vyšlo všechno dokonale."

Jindřich Trpišovský (trenér Slavie): "Tristní, nemáme ani bod, nedali jsme gól. Náš výkon měl spoustu vad. Ve druhém poločase jsme se trošku zlepšili, ale udělali jsme chybu, pustili soupeře do brejku, který krásně vyřešil. Zkoušeli jsme všechno možné, ale nic nám nevyšlo."