Jihočeši zvládli klíčový duel v boji o postup, když v Ústí nad Labem vyhráli 2:1. Českobudějovické Dynamo v Ústí prohrávalo od 22. minuty po brance Smoly, ale v 77. minutě vyrovnal svoji první brankou v soutěžním zápase v A-týmu Dynama Martin Hála a v 88. minutě rozhodl o výhře Dynama Zdeněk Linhart.

Poprvé na jaře mimo základní jedenáctku zůstal na lavičce mladý Jan Hála, od začátku nehrál ani Zdeněk Linhart. Domácí poslali do utkání hodně ofenzivní jedenáctku, nechyběl zkušený kapitán Martykán. Ústečtí začali aktivněji a v úvodu měli převahu. Ta vyústila v gólovku Smoly, který se proháčkoval až před Křížka, ale zblízka gólmana Dynama nepřekonal. Domácí forvard se dočkal ve 22. minutě. Bojovný Tomáš Smola se dostal do šestnáctky a ve skluzu dopravil míč do sítě.

Následně mohli Jihočeši vyrovnat, ale Petr Benát svůj samostatný únik k brance nedovedl. Dynamo po inkasované brance ožilo, ale jeho ofenzivní tvorbu brzdila řada nepřesností. Naopak udeřit mohla podruhé Arma, když po závaru před Křížkem střílel zblízka Veverka, ale nakonec neuspěl. Po prvním poločase tak Ústí vedlo jednobrankovým rozdílem.

Po změně stran si svěřenci Luboše Urbana vytvořili dvě velké příležitosti. Nejprve jen těsně minul branku z hranice vápna Richard Kalod, záhy po závaru po rohu střílel nad břevno z otočky Machovec. Dynamo bylo nervózní a vyrovnání stále nepřicházelo. Hosté už zvedali ruce nad hlavu, když Lengyel přizvedl míč a hlavičku Linharta zastavil na brankové čáře gólman Novák. Na druhé straně to záhy zkoušel Rilke, ale pálil těsně nad.

Jihočeši se dočkali v 77. minutě. Po dalším závaru před Novákem se k míči dostal Martin Hála a ranou pod břevno vyrovnal. To však ze strany hostí nebylo vše. Přestože si Dynamo hlídalo hlavně zadní vrátka, tak se mu podařilo strhnout vedení na svou stranu. Ve vápně se míč odrazil po hlavičce Michala Klesy od Zdeňka Linharta za záda brankáře Nováka a Jihočeši tak vezou z Ústí důležité tři body za výhru 2:1.

Herzán Ondřej (46.)               2 2
Chmelo Rastislav (38.)               1 1 35.
Kalod Richard     1         1 4
Machovec Jaroslav       3     1 2 1
Linhart Zdeněk (38., 90.) 1 1 2       1   1
Hála Martin (46.) 1   1           1
Novák Pavel (90.)                 1
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Luboš Urban (trenér Dynama): "S výhrou z Ústí jsme samozřejmě velmi spokojeni. Začali jsme dobře, jenže po nějakých deseti minutách jsme vypadli ze hry a domácí nás začali přehrávat agresivitou a nasazením. Naše hra se nám vůbec nelíbila a museli jsme udělat znovu nějaké změny. Do druhého poločasu jsme přešli na klasické dva hroty. Linhart před prvním gólem doslova zavraždil šanci, kdy ze třiceti centimetrů trefil gólmana. Naštěstí jsme ale následně srovnali. Klukům jsme říkali, že remíza je málo a že potřebujeme vyhrát. Riskovali jsme a tentokrát se to vyplatilo. Dokonali jsme obrat, vezeme tři body, a to je důležité."

Lukáš Přerost (trenér Ústí): "V závěru jsme ztratili síly, posledních deset minut z patnácti jsme vinou ošetřování našich hráčů hráli v deseti. Dělal nám problémy hostující Lengyel, který byl ve vzdušných soubojích nepřekonatelný. Dostáváme hloupé góly, z čehož jsem smutný a naštvaný."