Fotbalisté Dynama České Budějovice prodloužili svou šňůru domácích zápasů bez ztráty bodu na tři, když na Střeleckém ostrově porazili Viktorii Plzeň 2:1. Jihočeši se dostali do vedení již ve 12. minutě, když zaváhání hostující obrany potrestal Svátek. Hosté dokázali již ve 25. minutě díky Krbečkovi vyrovnat a rázem bylo z utkání drama. Potřebné uklidnění na kopačky Dynama přinesl ve 34. minutě Ladislav Volešák, který skvělým přímým kopem poslal domácí opět do vedení. Trenér Cipro bude mít před následujícími zápasy plnou hlavu starostí, těsně před utkáním se vážně zranil stoper Skála a další obránce David Homoláč uviděl v průběhu utkání čtvrtou žlutou kartu.
Taktické plány trenéra Cipra se zbořily již čtvrt hodiny před výkopem zápasu, kdy se během rozcvičení vážně zranil Jiří Skála, kterého po přetržení svalu pravděpodobně čeká stop do konce podzimní části sezony. Místo Skály se tedy narychlo objevil v základní sestavě dlouhán Jakub Bureš a trenér Jihočechů tak musel na poslední chvíli měnit i rozestavení. V zahajovací jedenáctce se neobjevil útočník Ivo Táborský - do hry zasáhl až v 55. minutě...

Úvod zápasu se nesl ve velmi poklidném duchu a k vidění byl velmi průměrný ligový fotbal. I první gól zápasu přišel po zcela nevinné akci. Jiří Adamec ve 12. minutě vystihl chybnou rozehrávku plzeňské obrany a bleskovou přihrávku našel osamoceného Jana Svátka, který bez přípravy překonal gólmana Daňka - 1:0. Dvě minuty po úvodním gólu se na druhé straně hřiště zastřeloval Smola, jehož pokus skončil půl metru vedle pravé tyče Filipkovy brány. V 19. minutě centroval z přímého kopu Šíma tak šikovně, že padající míč jen těsně minul horní tyč budějovické brány. V 25. minutě se velmi lehce dostali ke gólu i hosté. Tomáš Krbeček nikým neatakovaný přešel přes tři hráče a na jeho lehkou technickou střelu k pravé tyči neměl gólman Filipko nárok - 1:1. Vyrovnání Jihočechy očividně zaskočilo a dlouhé minuty se nemohli dostat do hry. Před Müllerovou střelou nemusel brankář Filipko ještě zasahovat, když pak musel ještě lapit nebezpečný rohový kop Šímy, zvedl se trenér Cipro z lavičky a mohutnými gesty dával najevo svou nespokojenost. Domácí sice příliš nezabrali, do klína jim ale spadla velmi výhodná standardní situace. Po faulu na Baláže se postavil k přímému kopu z osmnácti metrů Ladislav Volešák, na jehož umístěný pokus byl hostující brankář krátký. Ve 38. minutě vstřelilo Dynamo další gól, dorážku skvělé Kladrubského střely ale umísťoval do brány v ofsajdové pozici stojící Černý. V samém závěru poločasu se dostal do brejku Plocek s Balážem, prvně jmenovaný zkoušel z hranice vápna centrovat na nabíhajícího Svátka, k míči měl však blíže gólman Daněk.

Ve druhém poločase se diváci na Střeleckém ostrově gólu sice nedočkali, za strany Dynama byl ale v určitých fázích k vidění daleko lepší fotbal a i díky několika sporným verdiktům rozhodčího Racka měla druhá část hry dobrý náboj. V 53. minutě se v dobré pozici ocitl po přihrávce Černého Baláž, nemířil však přesně. Za dalších pět minut skluzem dojížděl Adamcův centr Svátek, chyběl mu však metr. V 69. minutě dal o sobě poprvé vědět navrátilec Ivo Táborský, který hlavičkou po centru Adamce jen o milimetry minul Daňkovu svatyni. O tři minuty později se v gólové pozici ocitl po centru Borka střelec první branky Plzně Krbeček - v rozhodující chvíli ale zaváhal a brankář Filipko v pohodě zasáhl. V 76. minutě si další střelu na bránu připsal Táborský, brankář Daněk jeho nebezpečný pokus ale vyrazil a před dobíhajícím Volešákem odvrátil jeden z obránců na roh. Následný Volešákův centr skvěle hlavou usměrňoval Žižka a gólman Plzně musel předvést další výborný zákrok. Největší šance Dynama ve druhém poločase přišla v 84. minutě, když gólman Daněk po Černého centru vyrazil míč přímo na nohu Jana Svátka, který ze tří metrů nepochopitelně minul. V samém závěru zápasu si ještě hosté vypracovali rohový kop, ani dobíhající gólman Daněk však na míč nedosáhl a domácí odvrátili míč do bezpečí. Poté již rozhodčí Racek ukončil utkání a Jihočeši mohli začít slavit - do ligové tabulky si totiž připsali další tři body...