Po náročném týdnu, v němž ve středu těsně podlehli v pohárovém utkání Spartě, zamířili fotbalisté Dynama na půdu Vlašimi. V jedenáctém kole Fotbalové národní ligy se střetli s desátým týmem tabulky. Středočeši za sebou měli povedenou šňůru tří výher, kterou bohužel protáhli v sobotu na úkor budějovického klubu. O třech bodech pro domácí rozhodl dvěma přesnými zásahy Pavel Vyhnal. A i když Jihočeši ve druhém poločase sahali po vyrovnání, odjížděli nakonec z Vlašimi s prázdnou.

Oproti poslednímu ligovému utkání s Opavou nastoupil v základní sestavě Dynama od začátku Jiří Bederka. Hned v samotném úvodu zahrávali Jihočeši rohový kop, avšak Čavoš s odraženým balonem nenaložil nejlépe a gólmana Nguyena nepřekvapil. Více už se domácí strážce svatyně zapotil při akci budějovických ze čtrnácté minuty, kdy se míč dostal k osamocenému Wermkemu. Nquyen ale dokázal jeho střelu na poslední chvíli vyrazit a skóre zůstalo nezměněno. Na druhé straně to zkoušel Filip Hašek, jeho přímá střela ale nenadělala Křížkovi sebemenší problém. Úvodní čtvrthodina sobotního klání tak přinesla vyrovnaný fotbal s minimem šancí.

Domácí se o změnu skóre pokusili ve 24. minutě, když Rudolf Reiter utekl černobílým obráncům, ale jeho tečovaný centr skončil opět v náručí Zdeňka Křížka. Vlašim začala vystrkovat růžky a brzy se také dočkala zasloužené odměny. Ve 35. minutě se útočník Pavel Vyhnal dostal ve vápně k odraženému míči a poslal své mužstvo do vedení. Těsně před koncem poločasu ještě domácí útočník Nečas přihrával k zadní tyči Křížkovy brány, jeho pokus ale našel jen připravené obránce v černobílých dresech.

Po změně stran začali fotbalisté Dynama mnohem aktivněji. Čermák z dálky zamířil a jeho střela letěla jen těsně vedle domácí svatyně. Než se však stačili Jihočeši nadechnout k dalšímu útoku, rázem prohrávali o dvě branky. V 50. minutě se Jakub Nečas probojoval mezi obránce a jeho přihrávku sice ještě stopeři Dynama zablokovali, ale k míči se následně dostal Reiter, který našel volného Pavla Vyhnala a ten podruhé v zápase rozesmutnil hráče Budějovic. Vlašim se dostala do varu, Rudolf Reiter se ocitl tváří v tvář brankáři Křížkovi, naštěstí pro Dynamo ale mířil těsně vedle.

Dynamo se gólu dočkalo v 64. minutě. Patrik Čavoš si pohrál s domácími obránci a jeho centr přesně našel hlavu Iva Táborského, který snížil stav zápasu na 2:1. I přes obdrženou branku se Středočeši dál drali do útoku. Nebezpečné rány Haška a Frizoniho ale vychytal pozorný Křížek a Jihočechy tak opět podržel. Vlašim po inkasované brance znervózněla, vyrovnat mohl aktivní Ivo Táborský. I na straně domácího týmu se ale vytáhl gólman a budějovického útočníka vychytal. Více už ale diváci na stadionu neviděli a Dynamo si tak z Vlašimi odvezlo porážku 2:1.