V předposledním domácím utkání hostilo Dynamo pražskou Slávii. Budějovičtí začali důležité utkání dobře, hned v 7. minutě rozjásal domácí fanoušky Tomáš Stráský. Slávie však ve 23. minutě vyrovnala trefou Zbyňka Pospěcha, a přestože bylo utkání bohaté na brankové příležitosti, žádný z týmů se již nedokázal gólově prosadit. Dynamo se tak rozešlo se Slávií smírně 1:1.

Hned krátce po začátku utkání tleskali domácí fanoušci Nitrianskému, který na hranice velkého vápna vystřelil z halfvoleje, jeho pokus ale neměl razanci a Zlámal bez problémů kryl. Hned z protiútoku posílal míč Trubila do pokutového území domácích Jarolímovi, ten si míč elegantně zpracoval a z otočky vypálil, Kučera však jeho neumístěnou střelou vyrazil. V 7. minutě zahrávali budějovičtí roh, míč si u rohového praporku postavil Otepka a načechraným centrem na bližší tyč našel hlavičku Tomáše Stráského, který krásně zavěsil do horního růžku slávistické branky, 1:0.

Hned ve 22. minutě ale Sešívaní vyrovnali. Nejprve při spurterském souboji fauloval Horejš unikajícího Vlčka a vykoledoval si žlutou kartu. Následnou standardku zakroutil Koreš ke vzdálenější tyč, kde se hlavou pohodlně prosadil nepokrytý Zbyněk Pospěch a srovnal stav utkání na 1:1.

Hráči Slávie se pak snažili více držet míč na svých kopačkách, z optické převahy vytěžili dva střelecké pokusy Pospěcha a po jedné střele Černého a Vlčka. Domácí brankářská opora Pavel Kučera byl ale vždy připravený.

Druhý poločas začal z obou stran velmi opatrně, tatam byla rychlá kombinační hra z prvé části. Vážnější šanci přinesla až 53. minuta, odražený míč se v pokutovém území domácího celku dostal ke Korešovi, kterého zezadu neuhlídal Laštovka, Koreš si připravil balon ke střele prakticky na místě penaltového puntíku, jenže tvrdou ranou jenom trefil dobře postaveného Kučeru.

Pohlednou kombinaci předvedli Sešívaní v 70. minutě, po několika nahrávkách se ocitl Vlček nikým nehlídaný v pokutovém území domácích sám proti brankářovi, jenže míč se mu zamotal pod nohama a nedokázl vystřelit. I v dalším průběhu byli Pražané lepší, gólu se diváci ale již nedočkali.

Pecka Luboš (86.) 1 1
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Fotogalerie

Jaroslav Šilhavý (trenér Dynama): "Slavia se u nás předvedla jako nejlepší mužstvo, co tady hrálo. Přehrála nás v pohybu, v aktivitě a můžeme být rádi za ten bod, co jsme získali. Neřekl bych, že jsme vzhledem k průběhu hry dnes dva body ztratili. Obdivuji Slavii, že v těchto současných podmínkách hraje takový fotbal, její hráči opravdu hrají asi fotbal pro radost. Viděl jsem v jejich hře velkou kvalitu a můžeme být jen rádi, že další šance, co si vytvořili, nevyužili."

Michal Petrouš (trenér Slavie): "Jsem rád, že jsme splnili to, co jsme si předsevzali před zápasem. Chtěli jsme hrát útočný fotbal a každý musí uznat, že jsme ho skutečně hráli. Stejně jako soupeř jsme chtěli vyhrát. Díky těm krátkým přihrávkám a pohybu jsme domácím prakticky nepůjčovali balon. Sice nás trochu přibrzdil gól po standardní situaci, ale kluci opět ukázali, že v tom týmu je síla, dokázali jsme vyrovnat a měli jsme i další šance. Určitě jsme měli dost příležitostí vstřelit i více než jednu branku, ale takový je už fotbal."