Jihočeši nevyužili možnost, aby po 26. kole vedli FNL a ve Zlíně pouze remizovali 1:1. Dynamo dlouho vedlo, když se ve 34. minutě trefil Jiří Funda, ale ševcům vystřelil bod za remízu v 72. minutě Pazdera. Tabulku tak vede Táborsko, o bod zpátky je Hradec a Jihočeši jsou o další bod třetí.

Jihočeši ve Zlíně nastoupili pouze s jedním hrotovým útočníkem, kterým byl Richard Kalod. V pětičlenné záloze nechyběli Herzán a Brunclík, pouze na lavičce zůstal Zdeněk Linhart. Zlínští začali aktivněji a o první vzruch před Křížkem se postaral Simon Deli, který ve vápně atakoval Jordana, ale penalta se nepískala. Po čtvrthodině se do první příležitosti dostalo Dynamo, ale vedoucí branka z toho nebyla, protože Petr Benát nedokázal z hranice penaltového puntíku překonat Dostála.

O chvilku později polilo horko českobudějovické příznivce, když Benčíkova tečovaná střela nadělala Křížkovi problémy, ale hostující brankář si nakonec poradil. Skóre se poprvé měnilo ve 34. minutě, kdy zaváhala obrana ševců, volného prostoru využil Jiří Funda a po přesné střele mohl oslavit svůj první gól v A-týmu černobílých. Jihočeši si tak do kabin nesli těsný náskok.

Po přestávce mohli hosté svůj náskok zvýšit. Richard Kalod totiž upaloval sám na brankáře Dolejše, ale jeho střelu mezi nohy domácí brankář vykryl. Tato nevyužitá příležitost může Dynamo mrzet, protože by se utkání zřejmě vyvíjelo jinak. Ševci totiž postupně zvyšovali svou útočnou aktivitu a v 70. minutě mohl skórovat Poznar, ale brankář Křížek situaci přečetl a včas vyběhl. Zlín se dočkal o dvě minuty později, kdy Lukáš Pazdera zůstal na hrotu útoku a přes padajícího Křížka vyrovnal.

Dynamo pak přidalo, ale nemohlo houževnatého soupeře pokořit. Svěřenci trenéra Pulpita naopak mohli rozhodnout, ale Poznar z ojedinělé příležitosti branku přestřelil. Závěrečný tlak Jihočechů už druhou branku nepřinesl a Dynamo tak ve Zlíně pouze remizovalo 1:1.

Linhart Zdeněk (81.)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Luboš Urban (trenér Dynama): "Mám smíšené pocity. Jeli jsme sem vyhrát, vezeme si bod. Uvidíme, jakou bude mít váhu v konečném účtování. Na domácí jsme byli dobře připravení, chtěli jsme hrát aktivně, vysunuli jsme na na ně vysoký pressing. Chtěli jsme být aktivní a vstřelit první branku, což se nám povedlo. Od toho se odvíjelo celé utkání, fotbal celkově moc krásy nenabídl. Mohli jsme vidět mnoho tvrdých soubojů. Báli jsme se standardních situací domácích, ty jsme nakonec ubránit zvládli. Utkání se lámalo na začátku druhého poločasu, kdy jsme si vytvořili dvě gólové akce a ani jednu jsme neproměnili. Domácí ale obrovsky bojovali a po velmi hloupé chybě nám středem hřiště prošel Pazdera. Neděláme z toho tragédii, v konečném součtu uvidíme, jak se nám tento bod bude počítat. Je to ale škoda, byli jsme blízko."

Martin Pulpit (trenér Zlína): "Chtěli jsme dnes získat kýžený třicátý bod, který by měl pro Zlín znamenat již definitivní záchranu. To se nám povedlo, tudíž jsme dnes hlavní cíl splnili. Jsem spokojen spíše s hrou ve druhém poločase, v prvním poločase jsme se podřídili hře, kterou jsme na Budějovice hrát nechtěli. Snažili jsme se hrát hned první balón na útočníky, ale bohužel jsme moc nevyhrávali hlavičkové souboje. Druhý poločas byl již z naší strany fotbalovější. Byli jsme více na míči, více jsme rozehrávali, přesně, jak jsme chtěli. My jsme se ale nevzdali, bojovali jsme a utkání jsme vyrovnali. V závěru mohl dokonce Tomáš Poznar utkání rozhodnout, je škoda, že tu situaci neřešil o něco více fotbalovým způsobem. Jsem spokojený s bodem a s hrou ve druhém poločase. Utkání bylo velmi bojovné, rušné a zajímavé"