Dynamo České Budějovice zvládlo úvodní duel jarní části Gambrinus ligy a z Olomouce si přivezlo bod za bezbrankovou remízu. Po vyrovnané první půli, kdy měly šance oba týmy, Sigma po změně stran přidala a Jihočechy přehrávala. Ti se však všem šancím ubránili, i díky výborné stoperské dvojici Řepka - Lengyel. Své spoluhráče podpořil dobrým výkonem i brankář Michal Daněk.

Dynamo do prvního jarního utkání nastoupilo oproti generálce s Jihlavou s jednou změnou v základní sestavě, když útočníka Jakuba Řezníčka, který byl připraven na lavičce náhradníků, nahradil záložník Filip Rýdel. V zápase před televizními kamerami měli hlavní slovo domácí, zatímco Jihočeši spoléhali na pevnou obranu a brejky.

První zakončení mezi tři tyče obstaral domácí Radim Kučera, ale hlavou mířil jen doprostřed brány. Mnohem větší šanci měl po rohovém kopu na zadní tyči Michal Ordoš, který nedokázal ve skluzu usměrnit míč do poloprázdné brány. České Budějovice o sobě daly vědět po dvacáté minutě, kdy se dvakrát ve vápně v šanci ocitl Rudolf Otepka. Hlavně ta druhá se nechala označit za gólovou.

Na druhé straně se krátce po Otepkovi v dobré palebné pozici objevil Marek Heinz, ani on však bránu soupeře nedokázal trefit. Po prvním poločase, ve kterém se hrál klasický fotbal dvou zachraňujících se týmů, byl stav utkání nerozhodný 0:0.

Do druhého dějství lépe vstoupili domácí borci, kteří několikrát, hlavně prostřednictvím rohových kopů, Dynamu pořádně zatopili. Jenže úspěch slavila defenzíva Dynama, která Sigmu dlouho nepouštěla k zakončením. Krátce před sedmdesátou minutou zahrál mimo vápno rukou brankář Michal Daněk, Olomouc však svou standardku nevyužila.

K nebezpečné střele se domácí dostali až v šestasedmdesáté minutě, kdy pálil těsně vedle svatyně Českých Budějovic Marek Heinz. Deset minut před koncem utkání stadion zcela ztichl, když se zničehonic do šance dostal Klesa a posléze i z odraženého míče hlavičkující Javorek. Domácí Sigmu podržel brankář Zlámal.

Závěr zápasu přinesl dvě zakončení Michala Ordoše – nejdříve hlavou mířil jen doprostřed brány a v samotném nastavení se proti jeho přímému kopu blýskl Michal Daněk. Dynamo nakonec mohlo být po utkání spokojeno, neboť neprohrálo a získalo cenný bod ze hřiště soupeře.

Javorek Petr     1         3 1 77.
Otepka Rudolf (90.)     1 1   1 1 4 5 61.
Sandro (70.)     1     1 2 1 1
Ondrášek Zdeněk     1       1 3 4 8.
Řezníček Jakub (70.) 1 1
Hudson (86.)
Riegel Jan (90.)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

František Cipro (trenér Dynama): "Pro nás je bod cenný. Jak moc, to se ukáže až na konci sezony. Věděli jsme, že Sigma hraje o hodně a i když má teď lehčí los, tak chtěla vyhrát. První půle byla vyrovnaná. Ve druhé jsme byli pod obrovským tlakem. Ubránili jsme standardky, kterých měli domácí nespočet. Jak to pak bývá, mohli jsme i vyhrát, když jsme si v závěru vypracovali velké šance. S bodem jsem spokojený, po těch přípravných zápasech, kdy jsme dostávali hodně gólů, jsme ubránili nulu a to je dobře. Je to ale jen první krok v boji o záchranu."

Petr Uličný (trenér Olomouce): "Jsme zklamáni z výsledku, protože jsme nevyužili možnost dotáhnout se na Baník a Budějovice. Ale objektivně musím říct, že remíza je asi spravedlivá. První poločas nebyl z naší strany dobrý. Záložní trojice se nenabízela, chyběl tam pohyb. V druhém poločase jsme vysunuli Heinze více dopředu a zlepšilo se to. Pak jsme silou vůle získali tlak. Měli jsme deset rohů, ale hosté se ubránili. U šancí Kučery i Heinze už jsem zvedal ruce. Ale i oni měli v závěru šance, tam nás podržel Zlámal."