Za pět minut dvanáct, respektive za tři minuty konec. Přesně v ten čas rozhodl kapitán Dynama Richard Kalod o výhře v Třinci. Vyrovnaný zápas směřoval k bezbrankové remíze, když v závěrečné desetiminutovce si Jihočeši vytvořili tři šance a tu poslední Kalod bezpečně proměnil. V nastavení přidal kapitán pro první zápas sezony Kalod druhý gól. Skvělý start do sezony!

S věkovým průměrem základní jedenáctky přesně sedmadvacet let vstoupili fotbalisté Dynama do prvního zápasu nové sezony. A číslo 27 nesl na zádech i kapitán mužstva Richard Kalod, protože jen na lavičce zůstal Petr Benát. Jeho místo zaujal Adrián Čermák. Od začátku nastoupil na pravém kraji zálohy Jindřich Kadula, až v průběhu zápasu naskočil Jakub Pešek. Sestava Třineckých nenabídla moc překvapení, snad jen že od začátku nenastoupil Pavel Malcharek. Do samotného utkání vstoupili hladovější Slezané, kterým patřila úvodní dvacetiminutovka. Výsledkem snažení svěřenců trenéra Zbončáka byla individuální akce Hoška z 19. minuty, kdy se uvolnil přes Šourka, vypálil a jeho technická střela na zadní tyč orazítkovala brankovou konstrukci a odrazila se do náruče brankáře Křížka.

Pak se hra vyrovnala a Jihočeši začali vystrkovat růžky. Kadulův pohotový pokus se ale mezi tři tyče nevešel. Horejšovo mužstvo mělo k dispozici několik standardek, Kalod svedl řadu soubojů, ale už to vypadalo, že oba celky půjdou do kabin za bezbrankového stavu. To se nakonec i stalo, i když Dynamo bylo blízko od toho, aby šlo do vedení. Tři minuty před pauzou Kalod udržel míč proti přesile a do zakončení se dral Wermke. Velký závar před Palečkovo brankou ale gólem neskončil.

Po pauze tempo hry trošku opadlo. Oba celky myslely hlavně na zadní vrátka a žádné ofenzivní dostihy se nekonaly. Českobudějovičtí měli k dispozici několik standardek, ale jejich exekuce se jim příliš nedařila. Hru přišel v 64. minutě rozhýbat Jakub Pešek, když zaujal místo po Kadulovi. A jeho rychlé nohy znamenaly pro domácí obranu brzy značné obtíže. Třinečtí moc aktivní nebyli.

Jestli bylo poklidných osmdesát minut pro třinecké fanoušky trošku fádní, v poslední desetiminutovce si přišli na své. I když domácí příznivci zrovna nejuchali. Nejprve si na Fundův centr naskočil Táborský, ale skvělý zákrok předvedl Paleček. Pak se Ivo Táborský přesunul do role nahrávajícího hráče, jeho balon se snesl k nohám Kaloda, který trefil jen tyč. V 87. minutě už se Dynamo do třetice dočkalo. Ivo Táborský se uvolnil k centru, našel opět nekrytého Richarda Kaloda, jenž hlavičkou uklidil míč do sítě.

Domácí nesložili zbraně, ale Malcharkova rána šla těsně vedle. V nastavení ještě Ižvolt centroval na zadní tyč na Krišta, skrz hradbu těl míč ale do sítě nedostal. Na poslední roh Třineckých se vydal i brankář Paleček, ale hosté se ubránili a vyrazili do brejku. Ten zakončil Richard Kalod přesnou střelou k tyči a stvrdil výhru Dynama. Výtečný start, Jihočeši si na úvod vezou tři body z Třince za výhru 2:0!