V posledním venkovním zápase základní části FORTUNA:LIGY se Dynamo vypravilo na hřiště brněnské Zbrojovky, která před utkáním byla za Jihočechy a po vítězství se mohla posunout před ně. České Budějovice po prvním poločase prohrávaly o jednu branku, v závěru utkání ale dopředu vrhly všechny síly, a to přineslo Dynamu vyrovnání a zisk jednoho bodu.

V první desetiminutovce utkání v Brně se nedělo nic, co by stálo za řeč. Právě až na začátku 11. minuty si Dynamo připsalo souvislejší tlak a plynuly z toho i zajímavé příležitosti. Tu první si připsal Adediran, ten svou šanci ale zahodil. Jihočeši ale nepřestávali a dále drželi balon na svých kopačkách. V další zajímavé akci byl Hellebrand, který posunul míč na Adedirana a ten hrál balon pod sebe, tam ale nikdo z hráčů v bílém nebyl přítomen. A tak v 17. minutě mohli odpovědět domácí, konkrétně Řezníček. Skvěle ho ale vychytal Janáček a utkání bylo dále bez branek.

Do další slušné příležitosti se dostal ve 20. minutě Penner, který se zjevil úplně sám před Berkovcem. Udělal ale o dotek navíc a obrana domácích jeho šanci zneškodnila. Po půl hodině hry se diváci na stadionu dočkali poprvé gólu, na svědomí ho měli domácí fotbalisté. Z hluboké defenzivy Zbrojovky letěl dlouhý nákop za obranu Dynama a po nešťastném prodloužení jeho obrany se ze strany sám na Janáčka řítil Michal Ševčík, a byl neomylný. Balon uklidil mezi nohy gólmana Janáčka a domácí vedli 1:0. Za stejného stavu šli oba celky do poločasové přestávky.

Druhý poločas začal stejně jako ten první, oba celky se nikam moc nehnaly a do šancí se ze začátku moc nedostávaly. Až po necelé hodině hry, když Dynamo zahrozilo z rychlého kontru. Čmelík z pravé strany poslal míč do vápna, Souček si ho ve skluzu srazil směrem k své brance a Berkovec ho svým zákrokem poslal přesně k nohám Pennera, ten ale z úhlu netrefil. Územní převahu pak chvíli měli hráči Zbrojovky, žádná větší příležitost z toho ale nevznikla.

V 70. minutě se po Zajícově sražené střele dostal do šance Adediran, ten ale bránu znovu netrefil. V posledních minutách Dynamo vrhlo všechny síly do útoku, a po několika slibných šancích se nakonec dočkalo! V nastavení druhého poločasu po velkém náporu Havel posunul ve vápně míč na Marcela Čermáka a ten dloubákem přehodil Berkovce. Dynamo si tak z jihomoravské metropole odváží bod.

Tomáš Zápotočný (trenér Dynama): "„Hodnotí se mi to dobře, protože jsme šťastným gólem vyrovnali. Kluci ukázali charakter a vůli, trochu smutné je to pro Brno. Těžko říct, jestli by byla remíza spravedlivá. Nelíbil se mi první poločas, dostávali jsme se svou laxností pod tlak a dostali jsme laciný gól. Chtěli jsme vyrovnat a měli jsme štěstí."