Jihočeské Dynamo v rámci 6. kola FORTUNA:LIGY hrálo na hřišti ostravského Baníku a chtělo navázat na bodový zisk z minulého víkendu. Více než hodinu se hrálo bez branek, pak ale dvakrát udeřil domácí Tanko a dvougólový náskok si jeho tým pohlídal. Dynamo tak na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích prohrálo 0:2.

V úvodních minutách zápasu drželi balon na kopačkách více hráči Baníku, branku Janáčka ale příliš neohrožovali. První nadějnou příležitost měli hráči Dynama, konkrétně Ondrášek. Ten se po odrazu ve vápně dostal k balonu a z dobré palebné pozice Letáčkovo branku přestřelil. Ve 25. minutě si své řekli také hráči Ostravy. Na hranici velkého vápna se k míči dostal Ewerton a jeho následný pokus trefil těsně před brankovou čarou Almásiho, jenž by byl ale s největší pravděpodobností v ofsajdu. O tři minuty déle přišli hráči ostravského Baníku s další velkou příležitostí.

Centr z rohového kopu na přední tyči prodloužil na malý čtverec Frydrych, kde byl připravený Blažek. Jeho následné zakončení ovšem z jasné gólové pozice letělo mimo českobudějovickou branku. Dynamo často hrozilo z brejků a po jednom z nich se ve 40. minutě do obrovské šance dostal Adediran. Čmelík skvěle několik desítek metrů vedl po levé straně balon a ve vápně našel prvně jmenovaného, jeho střela směřující do sítě ale byla zablokována jedním z domácích obránců. První půle tedy skončila za stavu 0:0.

Do té druhé vstoupili lépe domácí fotbalisté. Střídající Tanko prokázal svou rychlost a prohnal se kolem českobudějovického stopera, z nadějné příležitosti mířil ale do boční sítě. V 65. minutě už to ale hráčům z Ostravy vyšlo. Kpozo si šikovně pustil míč do vápna, následně se ho ujal Buchta a od něj se míč odrazil až k Abdullahi Tankovi, který mířil přesně, 1:0 pro Baník. Uběhlo osm minut a Abdullahi Tanko se radoval podruhé. Ostravští předvedli ukázkový brejk, při kterém Buchta dobrou kolmicí vysunul právě Tanka a ten zamířil na zadní tyč. Na druhé straně to v 82. minutě z dobré pozice vyzkusil Hellebrand, jeho projektil byl ale zablokován. V 89. minutě mohl snížit Skalák, ten si za vápnem připravil míč a dobrou křižnou ranou jen těsně minul. Dynamo v Ostravě domácímu Baníku podlehlo 2:0.

Tomáš Zápotočný (trenér Dynama): "Rozhodl první gól. Do 60. nebo 65. minuty jsme byli důstojným soupeřem, pak jsme ale udělali chybičku a Tanko nás ztrestal. Potom jsme otevřeli hru, bylo to takové nahoru dolu. Ale za první hodinu musím hráče pochválit, plnili jsme, co jsme měli a na Ostravu jsme se připravili dobře. Rozhodla ale jedna proměněná šance."