V televizním duelu proti Slavii se Dynamu nedařilo a na vlastním hřišti prohrálo o tři branky. Soupeř z hlavního města potvrdil papírové předpoklady, přestože první poločas skončil bez branek. V tom druhém se postupně trefili Stanciu, Olayinka i Milan Škoda a o vítězi bylo rozhodnuto. V dalším kole jede Dynamo do Mladé Boleslavi.

Dvě změny oproti zápasu v Příbrami udělal trenér Horejš do duelu se Slavií. Na lavičce zůstali Havelka s Kulhánkem, po zranění se vrátil Provod a místo si vybojoval další středopolař Patrik Čavoš. Od úvodu zápasu držel míč na kopačkách více favorit zápasu, Pražané se přesnou kombinací dostávali do vápna i zakončení. Už po třiceti vteřinách hry dostala ke střele prostor věhlasná posila sešívaných Nicolae Stanciu, ale Staňka neohrozil. Budějovický brankář musel předvést těžký zákrok až proti Coufalovi, jehož dělovku vyrazil koleny.

Jihočeši se prezentovali přímým kopem, který si vzal na starost Benjamin Čolič, ale z velké vzdálenosti napálil míč nad břevno. Slavia poté zahrozila po rohových kopech. Největší šanci měl Júsuf Hilál, ale hlavičkoval nad. Následně zakončoval i Olayinka, ale už tak nebezpečný nebyl. V závěru ještě vystrašil domácí fanoušky Jindřich Staněk, když rozehrál hodně nejistě, ale Stanciu toho nedokázal využít a slabou střelou doprostřed skóre nezměnil.

Po třech minutách ve druhé půli se červenobílí dostali do vedení. Poněkolikáté to ze střední vzdálenosti zkusil Nicolae Stanciu a tentokrát napálil skákavý míč přesně k tyči – 0:1. Jihočeši dostávali možnosti ke srovnání po vlastních chybách Slavie. Dvakrát dobře vystihl rozehrávku hostů Ivan Schranz, ale ani v jednom případě se nedokázal výrazněji prosadit.

Poslední čtvrt hodina Dynamu vůbec nevyšla. O dvě branky hosté odskočili po střele Petera Olayinky, který přesně napálil odražený míč – 0:2. Druhá branka sešívané výrazně zklidnila a střídajícím hráčům se podařilo přidat i třetí gól. Traoré poslal míč před branku a Milan Škoda byl nekompromisní – 0:3. Od čtvrté branky zachránilo domácí břevno, které nastřelil Hušbauer. Černobílí tak proti úřadujícím mistrům neuhráli ani bod.

David Horejš (trenér Dynama): „Mrzí nás, že jsme nenavázali předchozí utkání. Je však třeba přiznat, že Slavia byla od prvních minut lepší, dobře kombinovala a přehrávala nás. Když už jsme měli nějaké možnosti, špatně jsme je řešili. Hráčům nemohu vytknout nic, bojovali jsme, ale Slavia hrála velice dobře. Soupeř vyhrál zaslouženě. Slavia měla obrovskou kvalitu, snažili jsme se hrát, ale udělali jsme chybu v úvodu druhé půle, pak už soupeř dominoval.“

Jindřich Trpišovský (trenér Slavie): „Musím pochválit skvělou kulisu zápasu, pro utkání byly připraveny skvělé podmínky. Hráli jsme v prvním poločase výborně až po vápno. Volili jsme špatná řešení, ale nedokázali jsme si vypracovat čistou gólovou šanci. Po pauze jsme se lépe chovali okolo vápna, dovedli jsme utkání k zaslouženému vítězství. Domácí přispěli ke kvalitnímu utkání, chtěli hrát. Jsem rád, že jsme duel zvládli a máme tři body.“