Ve druhém kole FORTUNA:LIGY vedlo budějovické Dynamo hrající v nových červených dresech na Baníku Ostrava 2:0, kdy se trefili Šulc a Matějka. Jenže domácí dokázali těsně před koncem vyrovnat a dovést tak utkání ke konečné remíze. V dalším kole hostí svěřenci Davida Horejše Slovan Liberec, se kterým se bude hrát v sobotu na Střeleckém ostrově.

Čtyři změny oproti prvnímu utkání se Slavií udělal trenér David Horejš v základní jedenáctce Dynama. V obraně naskočili Novák i Kladrubský, v záloze nastoupili Havelka a Brandner. Už od úvodních minut bylo Dynamo lepším týmem a hned na začátku zápasu si vypracovalo zajímavé příležitosti. Nadvakrát zakončoval volný Matějka, ale ani jednou si na Laštůvku nepřišel.

V dobré pozici se objevila i čerstvá posila ze Sparty Filip Havelka, ale vystřelil o dva metry vedle levé tyče. Zasloužená první branka přišla ve 23. minutě. Na krásný centr Kladrubského si naskočil Pavel Šulc a přesnou hlavičkou otevřel skóre – 0:1. Druhou branku Jihočechů přidal z voleje Lukáš Matějka, pro něhož to byl první ligový gól – 0:2. Takřka bezchybný poločas pokazila Dynamu poslední minuta, ve které Ostrava zásluhou Romana Potočného snížila z penalty – 1:2.

Ve druhém poločase Baník zlepšil svou hru a byl pro obranu Dynama často velice nebezpečný. O velký rozruch před brankou Jaroslava Drobného se postarala standardní situace zahrávaná od Daniela Holzera, který na zadní tyči našel Kuzmanoviče, který však nedokázal ve výhodné pozici dostat míč do sítě.

Velké štěstí stálo při Dynamu v závěru. Centr z levé strany vyrazil Drobný jenom na hlavu Tijaniho, od kterého se míč odrazil do břevna. Zády se ale štěstí otočilo proti budějovickému týmu pět minut před koncem. Pokus Ondřeje Chvěji byl dvakrát tečován a nakonec skončil za zády Drobného – 2:2. Kvůli přerušení zápasu se nastavovalo osm minut a utkání po tvrdém faulu od Tijaniho nedohrál stoper Havel. Další branka už v Ostravě nepřišla, takže Dynamo si odvezlo bod za remízu.

Luboš Kozel, trenér FC Baník Ostrava: První poločas jsme podali pro mě až nevysvětlitelný výkon. Hned v úvodu jsme soupeře nakopli. Několik individuálních chyb, které by se stávat neměly a soupeř je využil. Na vystřídání bylo sedm až osm hráčů. V první půli nás zachránila penalta, dostala nás zpátky do zápasu. Druhý poločas byl výkon daleko lepší, za vyrovnáním jsme šli. Pomohla nám střídání, všichni střídající hráči tomu výkonu pomohli. Vyrovnali jsme, a i když jsme to ještě chtěli otočit, vzhledem k první půli by to asi ani nebylo spravedlivé. Nakonec je z toho remíza, kterou po tom průběhu musíme brát.
David Horejš, trenér Dynamo ČB: Myslím si, že jsme podali velice dobrý a odvážný výkon. V první půli jsme byli jednoznačně lepší než Baník, šli jsme do vedení 2:0 a Baník jsme donutili k chybám. Z toho ty góly pramenily. Byla škoda, že jsme dostali gól z penalty. Ve druhé půli kluci splnili všechno, co jsme si řekli. Byli jsme nebezpeční směrem dopředu, ale v závěru byla škoda, že jsme dostali takový tečovaný gól. Kluky ale chválím. Ti, co dostali šanci, zahráli dobře a zápas odmakali.