V posledním letošním utkání Dynamo prohrálo v Liberci a rozlučku se SYNOT ligou tak Jihočeši nezvládli. Českobudějovičtí vedli po prvním ligovém gólu Řezáče, ale Slovan pěti góly vývoj duelu otočil. Vzhledem k výhře Hradce v Teplicích skončilo Dynamo v konečné tabulce na poslední příčce.

V základní sestavě Jihočechů se objevil Dvořák, na levý kraj obrany se posunul Janotka. V záloze hrál zprava Řezáč, místo zraněného Fundy šel doleva Pešek. Úvod patřil spíše domácím, kteří měli míč častěji na svých kopačkách, ale nebezpeční nebyli. První šance přišla až po čtvrthodině hry, kdy Frýdkův centr nenápadným obloučkem skoro dostal za Křížka pohotový Bakoš, ale českobudějovický gólman si poradil. Do vedení tak šli po půlhodině hry Jihočeši. Dlouhý míč nechtěně prodloužil za sebe Pokorný, míče se chopil Michal Řezáč, obešel brankáře Lukáče, mazácky si položil Fleišmana a do prázdné branky pohodlně vsítil svůj první ligový gól.

Inkasovaná branka ale Slovan trošku rozdráždila. Breznaník po rohu ještě branku těsně netrefil, ale pět minut po gólu Dynama už bylo opět vyrovnáno. Zmatky ve vápně žlutočerných mohl uhasit Novák, ale odhlavičkoval míč pouze k Frýdkovi, který nabil Josefu Šuralovi, jenž ranou pod břevno nedal Křížkovi šanci. I ve zbytku první půle byli aktivnější Liberečtí, ale Bakošova rána se do branky nevešla, proto šly oba celky do kabin za nerozhodného stavu.

Po změně stran se Severočeši hnali za vedením, kterého docílili v 58. minutě. Obrat ve skóre se narodil po Breznaníkově centru, na který gólman Křížek nedosáhl, Bakoš ho hlavičkou vrátil před úplně prázdnou branku pro Josafa Šurala, jenž už ho jen pohodlně poslal do sítě. Deset minut nato mohli domácí svůj náskok zvýšit, ale Breznaník trefil zblízka po Šuralově pasu jen Křížka a z následné dorážky napálil Frýdek břevno.

Slovan definitivně zlomil odpor soupeře v 76. minutě, kdy Ondřej Otepka při své ligové premiéře zahrál Křížkovi těžkou malou domů, kterou hostující gólman netrefil ideálně, míč se snesl na vápno k Michalu Breznaníkovi, který jej z voleje pohotově poslal k tyči. Závěrečnou čtvrthodinku domácí už dohráli v pohodě a ještě přidali čtvrtý gól, o který se postaral Jiří Fleišman, který využil nabídky od Šurala. Ani to však nebylo všechno. V 89. minutě Jiří Fleišman přízemním centrem našel nabíhajícího Vojtěcha Hadaščoka, který míč poslal pod břevno. Dynamo tak prohrálo v Liberci 1:5.