Výhru, prohru a remízu mělo na kontě po prvních třech kolech FORTUNA:LIGY českobudějovické Dynamo. K zápasu číslo 4 se Jihočeši vypravili do Liberce, kde se chtěli pokusit získat další body do tabulky. A to se jim povedlo, na stadionu U Nisy vyválčili po remíze 1:1 obrovsky cenný bod.

Do nedělního utkání 4. kola české nejvyšší soutěže vstoupily oba týmy rozpačitě. Hra se odehrávala spíše kolem středového kruhu, kazilo se a příležitosti se nerodily. O první výraznější vzrušení se až v 16. minutě postaral hostující obránce Sladký, který zatáhl za záchrannou brzdu a za zákrok na Červa obdržel od rozhodčího žlutou kartu. O šest minut později pak byla k vidění první větší šance. A hned ta skončila úvodní brankou. Postaral se o ni Mick van Buren, který dorazil balon do sítě po tom, co brankáři Dynama Šípošovi vypadl z ruky. Domácí Liberec tak vedl 1:0.

Slovan nepolevoval, hned za další dvě minutky napřáhl zpoza vápna Frýdek, s úspěchem se ale jeho rána nepotkala. A prakticky to samé se dá říct také o prudké střele domácího Červa, která se urodila ve 34. minutě. Liberec v první půlce udával tempo hry a České Budějovice se dostávaly na dostřel brankáře Vliegena jen ve výjimečných případech. Přesto však ve 39. minutě vypálil před vápnem Michal Škoda. Více než domácího brankáře ale vyděsil fanoušky v ochozech. Další pokus Frýdka na druhé straně už byl o něco nebezpečnější. Šípoš měl co dělat, aby ránu z hranice pokutového území zpacifikoval. Více už se toho v prvních 45 minutách nestalo. Liberec odcházel do šatny spokojenější, vedl totiž 1:0.

Hostující kouč Jozef Weber se rozhodl nasadit do druhého poločasu dvě nové tváře a hned od úvodu bylo na jeho družině znát, že chce výsledek změnit. O něco více se přibližovala vápnu a kombinovala, vyrovnávající trefu ale první minuty nepřinesly. Naštěstí pro Dynamo se skóre neměnilo ani na druhé straně po pohledné akci, kterou sledovaly zhruba čtyři tisícovky fanoušků na stadionu U Nisy v 60. minutě. Zakončení domácího stopera Plechatého jen těsně minulo pravou tyč. Horko bylo před bránou Dynama také o tři minuty později, kdy prošel vápnem střídající Matoušek. Díky bohu pro hosty nenašel přihrávkou nikoho ze spoluhráčů.

Liberečtí fotbalisté byli i dál při chuti a snažili se zvýšit náskok. Hrdinou se v tomto směru mohl stát středopolař Doumbia, který v 66. minutě sebral odražený balon, vystřelil a jen o pár centimetrů minul branku. Hlavička bývalého hráče Dynama Maksyma Talovierova už se v 73. minutě mezi tři tyče vměstnala, naneštěstí pro domácí Slovan ale situaci, po které padl druhý gól, předcházel ofsajd. Všechno v pořádku bylo na druhé straně, kdy Hora v 77. minutě naservíroval míč na hlavu stopera Havla. Obsluha světelné tabule ale mohla být i po tomto pokusu do rukavic Vliegena v klidu.

Fotbalisté Slovanu v závěru utkání dopláceli na koncovku, několikrát se dostali do slibné pozice, hrozili před bránou gólmana Šípoše, tlak ale nedokázali přetavit v další branku. A to jim mohlo v 85. minutě přijít draho. Ke střele se dostal před pokutovým územím Liberce střídající Hellebrand, míč mu sedl fantasticky, vyrovnání ale zabránil skvělý Vliegen. Jenomže za pár dalších minut právě Belgičan ve službách Liberce režíroval další klíčový moment zápasu. Podobně jako Šípoš na druhé straně neudržel balon ve své moci a po dorážce kapituloval. Skóre vyrovnal a bod za remízu 1:1 vystřelil Dynamu střední obránce Lukáš Havel. Utkání na stadionu U Nisy skončilo nerozhodně.

Jozef Weber (trenér Dynama): „Musíme přiznat, že to je pro nás šťastná remíza. Úvod se nám oproti minulým utkáním docela povedl. V prvních minutách jsme hráli aktivně. Zlom nastal po obdržené brance. Po ní jsme se úplně sesypali a dvacet minut jsme nedokázali herně, ani nasazením čelit domácím. Musím říct, že jsme se štěstím odcházeli do šaten jenom s jednou inkasovanou brankou. Museli jsme do toho vstoupit střídáním, tam bylo pět šest velice slabých výkonů. Po střídání se to zlepšilo, Hellebrand herně pomohl a od 70.minuty jsme tam poslali mladé útočníky Haise s Matouškem, kteří to rozpohybovali, a změnili jsme rozestavení. Kdyby domácí šli z několika brejkových situací do vedení 2:0, už by to bylo složité. Nakonec jsme šťastně vyrovnali. Máme velký respekt k jednomu bodu a bereme ho.“