Fotbalisté Dynama České Budějovice se dočkali první jarní domácí výhry, když v zápase 23. kola porazili 1. FK Příbram 2:1. Po úvodním poločase, který přinesl více šancí na straně hostů, poslal v úvodu druhého dějství domácí do vedení kapitán David Horejš, na jehož gólovou trefu záhy odpověděl Daniel Huňa. Když už se pomalu začínalo zdát, že i ve čtvrtém jarním zápase Jihočeši nevyhrají, zaúřadoval opět budějovický kapitán.

Po několika ne zcela přesvědčivých domácích výkonech trenér Dynama Jaroslav Šilhavý zamíchal se sestavou a do zápasu s Příbramí poslal sestavu v rozestavení 4-4-2. Poprvé na jaře se v základní sestavě objevil útočník Tomáš Sedláček a naopak místo v základní jedenáctce nezbylo na středopolaře Jana Riegela. Byli to právě domácí, kteří do zápasu vstoupili velmi aktivně, jenže proti pozorně bránícímu soupeři se do zakončení dostávali jen velmi sporadicky. Jako již tradičně Jihočeši také spoléhali na standardní situace, ani ty jim ale v prvním poločase příliš nevycházely.

Po úvodním oťukávání tak začali růžky vystrkovat postupně také hosté a hned bylo před domácím gólmanem Kučerou velké horko. Ve 23. minutě si domácí obrana nepohlídala ofsajdovou past, ke střele se rázem dostal Hušbauer, kterého ale skvělým zákrokem vychytal Kučera. Domácí odpověděli o dvě minuty později Sedláčkem, jehož tvrdá rána i následná dorážka nadělala gólmanu Krbečkovi hodně starostí. Po gólu volala také hlavička Šímy po centru Otepky, i po půl hodině hry ale zůstával stav bezbrankový. Nic na tom nezměnila ani dalekonosná rána Huni, kterou konečky prstů vytěsnil mimo tři tyče pozorný budějovický brankář. V závěru prvního poločasu pak hosté drželi domácí daleko od své brány a do kabin se tak odcházelo za stavu 0:0.

Do druhého poločasu vlétli domácí jako velká voda a hned od úvodních minut diktovali tempo hry. Sladká odměna se dostavila hned v 55. minutě, kdy po rohu Otepky přistál balon přímo na hlavě kapitána Davida Horejše, který poprvé rozvlnil síť příbramské brány - 1:0. Po vstřelené brance domácí sice nepolevili, gólovou pojistku ale nepřidali a o deset minut později tak přišel trest. V probíhající 66. minutě se k odraženému balonu na hranici malého pokutového území nachomýtl Daniel Huňa, který lehkou tečí překonal bezmocného Kučeru.

Zaskočeným domácím několik minut trvalo, než se z inkasované branky oklepali. K vidění byl podobný fotbal jako v první půli, kdy hosté dokázali dlouhé minuty držet míč od Krbečkovy brány a domácí marně hledali recept na pozornou defenzivu soupeře. Zle mohlo být v 76. minutě, po nepovedené rozehrávce Otepky se k míči dostal Šmejkal a zaúřadovat musel opět gólman Kučera, který nadvakrát zabránil téměř jistému gólu. Pověstné rčení "Nedáš - dostaneš" se potvrdilo i na Střeleckém ostrově. Po dalším rohovém kopu Otepky si míč našel cestu opět k Davidu Horejšovi, jehož zakončení dle pomezního asistenta vykopával Pleško až za brankovou čarou - 2:1.

Ve zbytku zápasu tak bylo na hostech z Příbrami, aby opět o něco zvýšili své úsilí a pokusili se s výsledkem něco udělat. Zkušeně hrající Jihočeši si ale v závěrečné desetiminutovce své vedení pohlídali a s přehledem dokráčeli k prvnímu jarnímu tříbodovému zisku.