Po porážce na pražské Letné se Spartou přivítal výběr Českých Budějovic na domácím trávníku v 7. kole FORTUNA:LIGY Hradec Králové. Nováček nejvyšší soutěže držel s třináctým týmem loňské sezony krok už v první půli, ve druhém dějství pak strhl vedení na svou stranu a už ho nepustil. Z jihu Čech si tak odvezl všechny tři body.

Start byl z pohledu obou týmů rozpačitý. K vidění byla spousta nepřesností a zbytečných ztrát. K blízkosti brány se Dynamo dostalo až po 12 minutách, s Mihálikovou polo šancí ale gólman hostů větší trable neměl. Nepříjemnou dělovku vypustil o 5 minut později ze svých kopaček Hora, brankář Fendrich ale nekapituloval ani tentokrát. Hora nebezpečně pálil i ve 23. minutě, síť však v tomto případě také nerozvlnil.

Čtvrt hodiny před koncem se dostal za záda všech obránců Hradce rozjetý Bassey, i jeho pokus ale dokázal gólman lapit. Divákům zatrnulo těsně před koncem poločasu, kdy se na zem ve vlastním vápně svalil jeden z hráčů Hradce. Nakonec musel po zdravotních obtížích s kotníkem nedobrovolně opustit trávník na nosítkách. První poločas skončil bez branek.

Dynamo začalo druhou půli aktivně a hned ve 46. minutě se hnal do zakončení Bassey. Ani z následného rohového kopu ale domácí neudeřili. Gól zanedlouho po restartu přeci jen k vidění byl. Bohužel pro České Budějovice ale na té druhé straně, chytrou patičkou poslal Hradec do vedení Vašulín.

Zápas pak dostal pořádný náboj. Dynamo se začalo ještě víc tlačit na polovinu soupeře a hrozit, tlak ale dokázali hostující fotbalisté efektivně odrážet. A naopak se zvládali hrnout do protiútoků. Nadějná střela v 71. minutě ale skončila těsně vedle pravé tyče branky Českých Budějovic. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, nutno však říct, že byla hodně rozkouskovaná. Domácí polehávali po trávníku, přerušovali a nepouštěli Dynamo do žádných větších příležitostí. Hradec vedení udržel a z jihočeské metropole tak odjel o tři body bohatší.

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

David Horejš (trenér Dynama): „Prohra doma nás hodně mrzí. V prvním poločase naše hra ještě snesla nějaké měřítko, měli jsme tam nějaké střely a možnosti. Ale ve druhé části to bylo z naší strany hodně špatné. Tam mi chybělo úplně všechno. Chyběly tam emoce, zápal, chuť něco s výsledkem udělat a myslím si, že jsme si nevytvořili ani soustavný tlak. Jestli chceme pomýšlet na to, abychom doma bodovali, tak musíme soupeře víc přimáčknout a dostat pod větší tlak. Prostě i takové zápasy jsou, že je musíte dotahovat, ale my měli hlavy dole. Chtěli jsme to změnit střídáním, ale ani to se nám nepovedlo. Čekal jsem od týmu mnohem víc, ale musíme si to rozebrat a pracovat dál."

Miroslav Koubek (trenér Hradce): „Dobrá organizace hry a zachytávání rychlé přechodové fáze. To byly klíčové věci k tomu, že jsme dnes uspěli. Čekalo nás opravdu silné mužstvo, věděli jsme o tom a připravovali jsme se na to. Podařilo se nám v minulém kole překvapit Plzeň a zvládli jsme to i tentokrát v Českých Budějovicích."