České Budějovice ve čtvrtém duelu letošní sezony na domácí půdě přivítaly pražskou Bohemku a chtěly si připsat do tabulky první body. A to se jim povedlo. Svěřenci trenéra Františka Straky udrželi první čisté konto v sezoně, vepředu se však prosadit nedokázali, a tak si do ligové tabulky připsali první bod.

První velkou šanci diváci na Střeleckém ostrově viděli v 7. minutě, na hranici malého vápna se ocitl Ristovski a z pravé strany šestnáctky mohl skórovat, jenže jeden z obránců Dynama ho ve skluzu fantasticky zablokoval. O minutu později své dvě dobré šance mělo domácí Dynamo, a u obou byl Adediran. Ten nejprve na pravém křídle rozkmital své rychlé nohy a jeho následná střela těsně minula bližší horní roh. Ve druhé akci předložil míč Čermákovi, který na ose hřiště krásně vypálil zpoza vápna a dobře mířil k levé tyči, Soukup ale skvělým zákrokem vyrazil míč na roh. Po dvaceti minutách měl dobrou příležitost ke skórování také Drchal, ale ani ten neproměnil. Na straně Dynama měli zajímavé šance v prvním poločase ještě Ogiomade s Adediranem, ale ani jeden z nich Jihočechy do vedení neposlal, a tak se do poločasové přestávky šlo za stavu 0:0.

V 54. minutě mohl otevřít skóre hostující Drchal, jeho pěkný pokus však těsně minul vzdálenější levý horní roh Fendrichovy branky. O chvíli později dostal skvělou kolmou přihrávku českobudějovický Šigut a z úhlu napřáhl k prudké přízemní střele, kterou vybíhající Soukup vyrazil na roh. Klokani pak v poslední čtvrthodině měli nebezpečné pasáže, které ale České Budějovice přežily a z utkání s Vršovickým celkem si tak odnesly první bod v sezoně.

Trenér Dynama František Straka: ,,Jsem za ten bod a za tu nulu vzadu rád. Je to pro nás důležité, udělali jsme první krůček. Doufám, že nás to trochu nabije a budeme nadále pracovat. Chceme bodovat i v dalších utkáních. Jsem rád, že jsme to odmakali a odbojovali. To, co jsme chtěli hrát, jsme plnili, to mě těší. Škoda třeba ale i šance Sama Šiguta, ale chceme být pokorní. Bod bereme."