České Budějovice v rámci 3. kola Chance Ligy na svém stadionu přivítaly v důležitém souboji o první body do tabulky východočeské Pardubice. Dynamo pod novým koučem Františkem Strakou chtělo utkání zvládnout a připsat si tak první body do tabulky, to se mu ale nepovedlo. Saňákovi svěřenci se v úvodní pětadvacetiminutovce prosadili třikrát a Jihočechům se na tříbrankovou ztrátu už reagovalo těžce. Ve druhém poločase se za Dynamo prosadil Vincent Trummer, jeho trefa však na bodový zisk nestačila. České Budějovice tak s Pardubicemi na domácí půdě 1:3 prohrály.

První branka zápasu padla už v 10. minutě, do vedení šli hosté. Po rychlém protiútoku utekl na levé straně Kalabiška, jehož centr z levé strany si nešťastně do vlastní brány srazil Nicolas Keckeisen. Uběhly tři minuty a mohlo být srovnáno. Po přihrávce od brankové čáry se na malém vápně probil do zakončení Šigut, v tísni ale poslal balon mimo branku. A tak když neskórovalo Dynamo, Pardubice ano. K míči se v 18. minutě dostal Zlatohlávek, jehož přihrávka prolétla přes celé vápno, kde nalezla Jana Kalabišku, který balon uklidil do branky a bylo to 0:2 z pohledu Jihočechů. Ve 23. minutě bylo ještě hůře. Po dalším rychlém protiútoku se k balonu na hranici vápna dostal Vojtěch Patrák, který i díky lehké teči překonal Fendricha. 0:3. Za stejného stavu se šlo také do poločasové přestávky.

Do druhého dějství udělal trenér Straka změny a bylo to znát. České Budějovice Pardubice téměř k ničemu nepustily a byly hodně aktivní. Defenziva hostů odvrátila plno nebezpečných balonů, v 58. minutě se jim to ale už nepovedlo. Odražený míč se odrazil k Vincentu Trummerovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě, 1:3. Po hodině hry mohlo být na Střeleckém ostrově ještě veseleji. Šigut poslal z pravé strany do vápna střílenou přihrávku, ke které se dostal volný Tranziska, toho ale skvěle vychytal Budinský. Strakovi svěřenci nepolevovali a chtěli utkání ještě zdramatizovat. V 75. minutě do vápna odcentroval Ogiomade a pohotově zakončující Tranziska trefil břevno hostující branky. Obrovskou šanci měli Jihočeši také v 89. minutě, když se k zakončení dostal Suchan, jenž na brankové čáře ale trefil Tranzisku, a tak utkání skončilo 1:3 v neprospěch Dynama.

Trenér Dynama František Straka: ,,Jsem zklamaný, protože jsem si průběh utkání představoval jinak. Snažil jsem se tým probudit, tak, aby dostal energii. Za to, co jsme předvedli v prvním poločase, se omlouvám. O přestávce jsme si to vyříkali, apeloval jsem na to, aby si kluci uvědomili, že jsou tu naši fanoušci. Druhý poločas jsme byli dominantní, škoda těch šancí. My si to zanalyzujeme a jedeme dál."