Další utkání, kterému by příslušel popisek zápas dvou rozdílných poločasů, má za sebou českobudějovické Dynamo. Jeden z nejdůležitějších zápasů celé sezóny Jihočeši nezvládli a po gólech Holuba a Tatanašviliho prohráli 2:1. Jediný jihočeský úspěch zaznamenal precizně zahranou standardní situací Otepka.

Důležité utkání, které se hrálo o šest bodů, sice začalo mírným náporem Jihočechů, ale Krobův centrovaný míč z první minuty domácí bránu neohrozil. Domácí Kladno se českobudějovickou svatyni pokusilo ohrozil v šesté minutě, ale Novotného střela postrádala potřebnou přesnost. Po čtvrthodině hry přišla jihočeská útočná smršť, která začala rohovým kopem. Ten sice ještě Kladno odvrátilo na další rohový kop, se kterým si domácí celek také poradil, ale o další tři minuty později po faulu Procházky na Hudsona si míč na vzdálenost jedenadvaceti metrů postavil Otepka a svou pověst špílmachra dokonale potvrdil přesnou ranou k tyči, kterou nedal brankáři Kostolanskému sebemenší šanci.

Dynamo mohlo své vedení podtrhnout v třiadvacáté minutě, kdy si Hudson od půlky hřiště zkusil samostatný únik, jenže bohužel pro Jihočechy si míč příliš předkopl a ten tak skončil u dobře vyběhnutého Kostolanského. Dlouhé minuty bez výraznější šance vystřídala poslední pětiminutovka prvního poločasu. Ta začala pumelenicí Holuba, které v cestě do sítě zabránil Hunal. Další šanci na vyrovnání Kladno mělo o minutu později, kdy si na roh naskakoval Tatanašvili, ale jeho pokus se neujal. Mnohem nebezpečnější byla akce ze třiačtyřicáté minuty, kdy si na Zoubkův rohový kop naskočil Bartoš, ten míč posunul na zadní tyč, kde stál volný Mráz, ale jeho pokus stihl brankář Kučera chytit ještě před brankovou čárou. Domácí sice signalizovali, že míč již brankovou čáru přešel, ale rozhodčí byli proti.

První poločas skončil nepříjemnou vzpomínkou na utkání obou soupeřů, které se odehrálo na podzim na jihu Čech. V pokutovém území Dynama zůstal s bolestivou grimasou ležet kladenský Beneš, kterému v utkání na Střeleckém ostrově zapadl jazyk, a přijet musela také záchranná služba. Naštěstí se historie neopakovala a Beneš mohl v utkání pokračovat. Do druhého poločasu naskočila obě mužstva ve stejných sestavách, ale v úplně jiném rozpoložení. Zatímco domácí do druhého poločasu naskočili jako vyměnění, hráči Dynama úvod prospali a po právu inkasovali.

To, co se nepovedlo v padesáté minutě domácímu Benešovi, který trestuhodně minul poloprázdnou branku, napravil aktivní Holub, který si dokázal poradit s tříčlennou obranou Českých Budějovic a poslal podél bezmocného Kučery míč do hostující brány. Špatný druhý poločas v podání Jihočechů podtrhl po hodině hry také jinak jistý brankář Kučera. Ten si místo klidného výkopu zkomplikoval situaci poté, co nastřelil dobře postaveného Tatanašviliho, který se rázem ocitl v gólové šanci. Tu mu za cenu drobného přidržení sebral právě chybující gólman, ale k nelibosti domácích se pokutový kop nekopal.

Kučera se pořádně zapotil také při Novotného střele a následné dorážce Procházky z třiašedesáté minuty. Na nepříjemně narůstající tlak domácího celku musel trenér Šilhavý reagovat střídáním. Nejprve Stráský vystřídal Hudsona a několik minut poté vystřídal Hunala útočník Meszároš. Do vedení mohli domácí jít dvanáct minut před koncem zápasu, ale zákrok dne předvedl proti krásné Benešově hlavičce Kučera. Kladno se ale nevzdávalo a za obrovské nasazení, které předvedlo ve druhé půli, následovala odměna v podobě druhého gólu. Zoubek zakroutil svůj centrovaný míč přesně na Tatanašviliho hlavu, který nedal Kučerovi šanci. Dynamo rázem muselo začít tvořit hru, ale jak pokus Tomáše Stráského z pětaosmdesáté minuty, tak také Otepkův rohový kop ke srovnání stavu nevedl a tak všechny tři body zůstali na stadionu Františka Kloze.

Ondrášek Zdeněk (87.)               1
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Stanislav Procházka (trenér Kladna): "Před dnešním utkáním jsme viděli asi šest zápasů Budějovic a myslím, že jsme byli dobře připraveni. Moc dobře jsme věděli, že spoléhají na standardky a celý týden před zápasem jsem říkal, že standardky rozhodnou. Hosté se sice dostali do vedení, ale asi od 26. minuty jsme se začali tlačit před jejich bránu a vytvářeli jsme si stále větší a větší tlak. Před týdnem jsme byli odepisováni před zápasem na Strahově a dnes jsme plnohodnotně v boji o záchranu. Proti Budějovicím máme navíc nyní lepší vzájemné zápasy a to může být také důležité."

Jaroslav Šilhavý (trenér Dynama): "Bezprostředně po skončení zápasu se mi utkání hodnotí velice těžko, protože bych nerad řekl něco, co by mě pak mrzelo. Domácí nás dnes přehráli nasazením, bojovností, vůlí a velkou morálkou. Sice jsme se v prvním poločase dostali do vedení, ale už ve zbytku poločasu byli domácí hráči lepší. O poločase jsme se snažili tým uklidnit a doufali jsme, že zvládneme úvod druhé půle. Jenže náš výkon ve druhém poločase absolutně nechápu, Kladno mělo jednu standardku za druhou a naši hráči byli u všeho druzí. Domácí dnes ukázali, jak se hraje o záchranu, a to jim hodně závidím."