Ve 26. kole FORTUNA:LIGY přivítalo jihočeské Dynamo na domácí půdě Teplice, které se nachází stejně jako České Budějovice v sestupovém pásmu. Toto důležité utkání chtěli svěřenci trenérů Zápotočného s Niklem zvládnout vítězně. K tomu ale byli hodně daleko, neboť Skláři si na sever Čech po výhře 3:0 odvážejí všechny tři body.

O první rozruch se postaral ve 3. minutě teplický gólman Grigar, který měl velký problémy s malou domů od Marečka. Brankář hostů netrefil míč vůbec dobře a měl velké štěstí, že nikdo z hráčů Dynama nebyl blíž. Pak se hrál dlouho opatrný fotbal, ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. V 15. minutě však Teplice rozehrávaly rohový kop nakrátko, po němž centroval do vápna Hybš. Tam si balon našel Micević a hlavou o pár decimetrů přestřelil. Ve 22. minutě už se to ale žlutomodrým povedlo. Po chybě v defenzivě domácích se na českobudějovickou branku řítil Gning, poradil si v souboji jeden na jednoho s Čoudkem, následně ale trefil před ním chytajícího Šípoše. Od toho se míč odrazil k Danielu Filovi a ten míč uklidil přesně k tyči.

O chvíli se skóre mohlo měnit i na druhé straně. Ve vápně Teplic se k míči dostal Potočný a zkoušel vystřelit na zadní tyč, jeho pokus byl ovšem zblokovaný na roh. Po půl hodině přišla další velká šance Jihočechů, centr z pravé strany propadl až ke Skovajsovi, který ho obratem zpátky poslal do vápna a tam z první vystřelil Čermák. Jeho pokus měl parametry, Grigar ale výborným zákrokem vytáhl míč na roh. Po prvním dějství tak Severočeši vedli o jeden gól.

Druhý poločas začal tím nejhorším možným způsobem. Ve 48. minutě se k míči za obranou domácích dostal Abdallah Gning a zvýšil vedení Teplic na 2:0. To byl nejspíše moment, který vliv Dynamu krev do žil. V 50. minutě totiž měl velkou šanci střídající Adediran, ke kterému se dostal na malém vápně balon po centru z pravé strany. Z velmi nebezpečné pozice ale míč do branky dostat nedokázal. A další šance černobílých. O chvíli později nedokázal Grigar udržet centrovaný míč a poslal ho na hranici vápna, kde ho sebral Hellebrand. Jeho pokus směřující do branky ale hostující obránci zablokovali.

Dynamo už poté vrhlo všechny síly dopředu a otevřelo obranu, čehož v 73. minutě Skláři využili. Po další chybě domácí obrany se k míči dostal Žák, přihrál na pravou stranu úplně volnému Lukáši Marečkovi a ten tvrdou ranou Šípoše prostřelil, 3:0 pro Teplice. Alespoň upravit skóre mohl čtvrt hodiny před koncem Hais, ke kterému se snesl Hellebrandův centr. První jmenovaný však z malého vápna přestřelil teplickou branku. Utkání už nic dalšího nepřineslo a Dynamo tak podruhé za sebou v ligovém zápase padlo.

Marek Nikl (trenér Dynama): "Myslím, že ani není co hodnotit. Náš výkon nebyl vůbec dobrý a nebylo tam nic z toho, co chceme hrát. K tomu jsme přidali chyby, ze kterých padly góly. Řekl bych, že zklamání teď musíme odbourat a připravit se na další zápasy. Kdybychom totiž takhle pokračovali, asi bychom nevyhráli žádný zápas."

Zdenko Frťala (trenér Teplic): "Jsme za výhru rádi. Udělali jsme radost fanouškům, kteří nás dnes přijeli podpořit. Cesta k úspěchu byla aktivní obrana od všech hráčů. Byli jsme si vědomi síly domácích, kteří chtějí hrát fotbal. Do zápasu jsme šli s tím, abychom využili chyby v rozehrávce, což se nám povedlo."