V rámci 9. kola FORTUNA:LIGY přivítalo Dynamo na svém stadionu olomouckou Sigmu a chtělo poprvé v probíhajícím ročníku na domácí půdě zvítězit. Tento plán jim ale Hanáci překazili, neboť zvítězili v jihočeské metropoli 3:0.

Domácí vstoupili do utkání lépe. Byli aktivnější a obléhali šestnáctku svého soupeře. V 8. minutě přišla první větší hrozba pro soupeřovu branku, když se po centru Benjamina Čoliče do vzduchu pověsil Jakub Grič. Svůj hlavičkový pokus ale poslal těsně vedle olomoucké branky. Budějovičtí hýřili aktivitou i nadále, jako první ale skórovali fotbalisté z Hané, kteří využili ojedinělý rohový kop. Na hranici velkého vápna vyplaval úplně sám Denis Ventúra, prostřelil Janáčka a hosté se ujali vedení.

Sigma byla vedoucím gólem povzbuzena a vytvářela si šance, jenže výborný Janáček jak Vantúrovi, tak Chytilovi skórovat nedovolil. Ovšem o chvíli později už byl budějovický gólman bezmocný. Ve 42. minutě Chytil našel krásnou kolmicí za obranu Jana Navrátila, který si v rychlosti převzal míč, obešel Janáčka a poslal balón do prázdné brány – 0:2. Nic dalšího, co by stálo za řeč, se v prvním poločase nestalo. Dynamo šlo do šaten s dvougólovým mankem.

Zkraje druhého poločasu mohlo Dynamo snížit, konkrétně Patrik Hellebrand. Ten vyzkoušel střelu z dálky a mířil dobře, ovšem olomoucký brankář se blýskl parádním zákrokem a míč vytáhl nad břevno. V 53. minutě už byl výsledek z pohledu Dynama 0:3. Chvátal vysunul Pavla Zifčáka, který se z pravé strany vřítil do pokutového území a možná i s trochou štěstí přeloboval Janáčka. Olomouc v tu chvíli věděla, že má téměř jistě vyhráno.

I přes veškerou snahu hráli budějovičtí fotbalisté v křeči a nedařilo se jim prosadit se. Vše směřovalo k tomu, že ani na další pokus hráči Dynama doma nevyhrají. A tak se i stalo, tým z Hané si výsledek bez větších obtíží pohlídal a po jasném vítězství 3:0 si na jihu Čech připsal do tabulky tři body.

Jozef Weber (trenér Dynama): Do utkání jsme vstoupili velice slušně, oproti zápasům s Boleslaví a se Slavií i aktivně a vytvořili jsme si tlak. Nemůžu však říct, že příležitosti. Naopak jsme z jejich první standartní situace inkasovali a nás to srazilo, utkání dostalo jiný ráz. Byli jsme dole. Zaplaťpánbůh, že teď bude reprezentační přestávka.