Dramatický zápas plný zvratů sehráli českobudějovičtí fotbalisté u Nisy. Slovan rychle vedl, Dynamo ale během dvou minut skóre otočili. Jenže pak už pálili jen liberečtí hráči, a tak se Jihočeši vrátili domů bez bodů. Černobílí prohráli potřetí v řadě, tentokrát v Liberci 2:4.

Do sestavy Dynama se vrátil Tomáš Sivok, naopak pouze na lavičce zůstal například Petr Javorek. Slovan byl od úvodu v tlaku a Dynamu nevycházelo nic. Už po pár minutách se navíc zranil Michael Rabušic a ze zápasu proti svému bývalému klubu odehrál jen deset minut. Tou dobou už Severočeši vedli, protože po rychlé akci v 7. minutě zakončoval z první Musa, brankář Staněk vytáhl ránu na tyč, ale dorážka Alexandra Baluty už byla gólová. Záhy naopak Staněk zaváhal při rozehrávce, ale Baluta prováhal možnost rychlého zakončení a českobudějovický brankář se stačil vrátit mezi tři tyče.

Pak přišly minuty Dynama. Nejprve Mustedanagič po individuální akci pěkně protáhl Nguyena, záhy ale Kladrubský nacentroval levačkou z pravé strany, našel přesně hlavu Davida Ledeckého, jenž vsítil svůj první gól v nejvyšší soutěži. Uběhlo jen pár desítek vteřin a hosté vedli. Jihočeši byli důraznější ve středu hřiště, Mustedanagič prostrčil míč na Patrika Brandnera, který únik zakončil gólově. Dynamo psychickou výhodu nevyužilo, a naopak lacino o náskok přišlo. Ve 23. minutě Helešic pokazil rozehrávku, Malinský nacentroval, Kladrubský neodhadl centr a Roman Potočný hlavou pokořil Staňka. Zbytek první půle už zdaleka tak divoký nebyl. Hrál převážně Hoftychův tým, ale šancí už zdaleka tolik nebylo. Za zmínku stojí snad jen pokus Musy nad branku.

Také druhé dějství začal aktivněji Slovan, Musa pálil z úhlu, Staněk byl na místě. Nápor Severočechů ale sílil. Malinský v přečíslení dokázal posunout míč na Potočného, ten sice prostřelil Staňka, ale na brankové čáře ho zastoupil Tomáš Sivok. Vedoucí gól Liberce visel ve vzduchu a také přišel. Po rohovém kopu míč propadl malým vápnem a Petar Musa jej doklepl do sítě. Dynamo se vzpamatovávalo postupně. Po Kladrubského přímém kopu míč proskákal jen těsně vedle.

Místo vyrovnání však přišel další zbytečný obranný zákrok, Kladrubský ve vápně fauloval Potočného a Kamso Mara z penalty nezaváhal. Dynamo mohl vrátit do hry Schranz, ale když se dostal za obranu soupeře, vyběhnutého Nguyena neobstřelil. Do závěrečného tlaku se Horejšovi svěřenci pořádně nedostali, naopak Balutův další gól neplatil kvůli ofsajdu. Dynamo tak prohrálo v Liberci 2:4.

David Horejš (trenér Dynama): "Měli jsme to zde solidně rozehráno, ale po tolika hrubých chybách v utkání nemůžeme myslet na body. Po takových nesmyslech těžko chtít více. Liberec nás dokázal trestat, druhý poločas jsme nezvládli, domácí berou body zaslouženě. Jaký je stav Rabušice? První odhady nejsou dobré, jde o problémy s kolenem. Pokud bude jeho zranění na delší dobu, bude to pro nás velká ztráta. Dnes jsme body ztratili, musíme se rychle dát dohromady na další duel s Bohemians."

Pavel Hoftych (trenér Liberce): "Jsme spokojeni s výhrou i čtyřmi góly, ale dlouho to byl zbytečně nervózní zápas, který byl však určitě zajímavý pro diváky. Několik absencí se nám podařilo dobře nahradit, i když po dvou rychlých gólech to asi bylo pro novou stoperskou dvojici hodně složité. Dařilo se nám napadat rozehrávku po celý zápas, nechtěli jsme pustit soupeře k jeho kombinační hře, která mu svědčí. Předvedli jsme ale také několik zbytečných chyb. Důležitá byla branka na 2:2, rádi jsme za výhru 4:2, ale měli jsme i další šance."