Fotbalisté Dynama České Budějovice potvrdili, že se jim proti Viktorii Plzeň výsledkově daří. V zápase 26. kola Gambrinus ligy tým Jaroslava Šilhavého sice na západě Čech herně neoslnil, přesto si na své konto připsal další veledůležitý bod za remízu 0:0.

Souboj dvou tradičních rivalů se musel obejít bez špílmachra domácího celku Pavla Horvátha, který dostal během náročného programu plzeňského celku v utkání proti Českým Budějovicím volno. Na straně Dynama nemohl do zápasu zasáhnout ani nejlepší střelec týmu Zdeněk Ondrášek, který si v minulém utkání se Spartou Praha přivodil zranění menisku.

Hned od úvodních minut se hrál za krásného slunečného počasí ve Štruncových sadech ofenzivní fotbal, ve kterém hráli prim především domácí hráči. Již ve 2. minutě se k hlavičce z dobré pozice dostal Rezek, brankář Dynama Pavel Kučera byl ale na svém místě. Jihočeši měli v zápětí možnost zahrávat rohový a následně i přímý kop, ani jedna ze standardek ale šanci nepřinesla. Právě po nepovedeném přímém kopu z 8. minuty se do rychlého brejku do otevřené obrany dostali domácí, jenže Petržela se se utopil ve vlastních kličkách na hranici velkého vápna. O pár chvil později se ke střele dostal v gólové pozici Rezek, svou ránu ale namířil těsně nad. Na konci první dvacetiminutovky nebezpečně hlavičkoval Jiráček, ani jeho pokus si ale cestu za pozorného Kučeru nenašel.

Hned v zápětí se do dvou velkých šancí dostali i hosté. Nejprve Daněk vyškrábl po přetaženém centru křížnou hlavičku kapitána Dynama Horejše a o pár vteřin později zlikvidoval i akrobatickou střelu Volešáka z bezprostřední blízkosti. V 28. minutě se snažil do vápna Jihočechů probít přes Kroba aktivní Petržela, jeho zblokovaná střela ale skončila v zámezí. V dalších minutách prvního poločasu to byli především domácí, kteří diktovali tempo hry. Žádnou ze svých pološancí nedokázali dotáhnout do konce a do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu 0:0.

I úvod druhého poločasu se nesl ve znamení aktivní hry domácího celku, brankář Dynama Pavel Kučera nemusel ale dlouhé minuty zasahovat. Zajímavá situace se zrodila až v 58. minutě. Po faulu na Otepku kopali Jihočeši přímý kop z dvaceti metrů, střelu Volešáka i následnou dorážku Kroba ale zastavila pevná domácí zeď. I v dalších minutách hledali domácí hráči recept na budějovickou obranu jen velmi složitě a ač se častěji hrálo na polovině hostů, domácí pálili velmi slepými náboji, které ani zdaleka neohrožovaly Kučerovu bránu.

V poslední desetiminutovce se osmělili i Jihočeši. V 82. minutě se přímým kopem připomněl Otepka a o minutu později si hosté vypracovali asi nejlepší příležitost celého zápasu. Hudsonův centr pustil na hranici velkého vápna za sebe Otepka a přímo z voleje zkoušel střílet Volešák. Jeho rána z obtížné pozice sice mířila k pravé tyči, tam byl ale připravený gólman Daněk. V úplném závěru si hosté z jihu Čech bezbrankovou remízu v pohodě pohlídali a dokráčeli tak zaslouženému zisku bodu za remízu 0:0.

Riegel Jan (77.)
Meszároš Ľubomír (80.)               1 1 84.
Mezlík Pavel (90.)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Pavel Vrba (trenér Plzně): "S nulou na našem kontě nejsem samozřejmě spokojený a nic na tom nemění ani fakt, že jsme nastoupili v kombinované sestavě. Někteří hráči nenastoupili kvůli trestům a zraněním a dali jsme tak šanci těm, kteří tolik příležitostí tolik nedostávají. Je pravda, že právě od těchto hráčů jsem čekal více a domácí remízu beru jako ztrátu. Přesto ale nezastírám, že zápasem jara pro nás bude středeční utkání v poháru proti Olomouci."

Jaroslav Šilhavý (trenér Dynama): "Bezprostředně po skončení zápasu samozřejmě radost z bodového zisku převyšuje nad výkon našeho týmu. Hrálo se bez tempa a bez pohybu, na což mohlo mít vliv horko, ale i také naše určitá nervozita. Ještě v prvním poločase jsme si vytvořili asi dvě dobré šance, i když Plzeň jich měla ještě o něco více. Ve druhém poločase jsme ustáli plzeňský úvodní tlak a závěr jsme si pak už pohlídali. Bod je pro nás velice důležitý a beru ho jako vítězství."