Čtvrtá jarní výhra, deset zápasů v řadě bez porážky a na čele FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY už sedmibodový náskok! S takovou vizitkou se vrací českobudějovičtí fotbalisté z Ústí nad Labem, kde vyloupili stadion místní Army. Jedinou branku utkání vstřelil po hodině hry parádní bombou pod břevno Jiří Kladrubský, který trefil zaslouženou výhru Jihočechů.

Českobudějovičtí měli možnost v případě výhry odskočit soupeřům už na sedm bodů. Trenéři vyslali do zápasu stejnou základní jedenáctku jako minule proti Brnu. Tedy i s Lukášem Provodem pod hrotem. Naopak doma zůstali zranění Mršič, Havelka a Mareček. Skóre se mohlo měnit už ve třetí minutě, kdy Javorkovu přihrávku sklepl na vápně patičkou Ledecký pro Čavoše, který ale technickou střelou těsně minul. Záhy pálil zprava Martan, ale i jemu chyběla ke gólovému zakončení větší přesnost. Domácí gólman Tvrdoň musel být ve střehu na konci úvodní dvacetiminutovky, kdy si míč na střed navedl Lukáš Provod a štiplavou ranou protáhl Tvrdoně.

Ve 24. minutě přišel pro hosty nepříjemný moment, když kvůli svalovým problémům musel hřiště opustit Martan. Do hry se zapojil Patrik Brandner. Zbytek úvodního dějství tak pohledný nebyl. Oba celky často chybovaly při přechodu do ofenzivy. Ústečtí měli k dispozici několik rohových kopů, ale neprosadili se. Ani černobílí své dobře vyvíjející se akce nedotáhli, Javorek v poslední minutě po rohu minul branku, a i proto první poločas branku nenabídl.

Start druhé poloviny navázal na závěr té první a ani jeden z celků se delší dobu nemohl dostat do souvislejšího tlaku. Šanci otevřít skóre měl v 53. minutě Helešic s Ledeckým, ale gólman Tvrdoň ošemetnou situaci ustál. Záhy neudržel ústecký gólman centr Kladrubského, ale Čavoš z dorážky slovenského gólmana v brance Army neprostřelil. Tlak Dynama sílil a gradoval chvilku před závěrem hodiny hry. Po rychlé akci Čavoš bravurně našel na pravé straně rozběhnutého Jiřího Kladrubského, jenž nekompromisní ranou pod břevno prostřelil brankáře Tvrdoně.

Arma mohla vyrovnat po standardní situaci z hranice vápna, ale Richter trefil jen zeď. Horejšův tým byl i po vstřelené brance nadále aktivní. Havel mohl poslat skákající míč do šibenice, ale Tvrdoň vytáhl skvělý zákrok. Ústecké naděje udržel Tvrdoň i čtvrthodiny před koncem, kdy Wermke prostrčil míč na Ledeckého, který ale sám před gólmanem nechal vyniknout strážce domácí svatyně. V závěru se ani nekonal žádný výrazný ústecký tlak. Několik nákopů si pohlídli českobudějovičtí stopeři, a tak si Dynamo dokráčelo pro další jarní výhru. Jihočeši získali tři body za výhru 1:0 v Ústí nad Labem.

Aleš Křeček (trenér Ústí): „Soupeř prokázal svoji kvalitu a kvůli jedné situaci nakonec rozhodl. Nechtěli jsme zalézt a jen bránit, ale Dynamo ukázalo kvalito. Dostali jsme se pod tlak a Kladrubský nás potrestal. I přes to, že jsme hráli s jasným kandidátem na postup, tak mě mrzí, že jsme nedotáhli utkání alespoň do remízového konce.“

David Horejš (trenér Dynama): „Moc si ceníme tří bodů a jsme za ně nesmírně šťastní. První poločas nebyl z naší strany úplně optimální, ten druhý už byl úplně jiný. Měli jsme převahu, byli jsme lepší, korunovali jsme vše vítězným gólem a zaslouženě jsme vyhráli. Vytvořili jsme si komfortnější pozici, ale pořád je ve hře třicet bodů. Jedeme dál.“