Již třetí zápas v řadě nedokázali fotbalisté Dynama České Budějovice vstřelit branku! Náš nedělní soupeř, Sigma Olomouc, se ale střelecky prosadil a díky brance Martina Hudce vyhrál 1:0. Olomouc dohrávala zápas pouze v deseti hráčích, když byl právě střelec jediné branky v 78. minutě vyloučen. Dynamu se "vykartovali" Chlebek a Vozábal a nemohou tak v příštím zápase proti Opavě nastoupit.
Trenér Tobiáš avizoval již před zápasem v Olomouci, že od začátku utkání s moravským týmem nastoupí dva ofenzivní fotbalisté, kteří nemají jisté místo v základní sestavě. Do záložní řady byl nasazen k Jaroslavu Chlebkovi technický Lukáš Adam, jenž vystřídal v poli destruktivního středopolaře Ivana Dvořáka. Útočný tandem tentokrát nebyl ve složení Lafata - Kulič, jak se již stalo zaběhnutým pravidlem. Marka Kuliče, který měl během týdne menší zdravotní potíže, nahradil na postu útočníka Jan Gruber, jenž tak vytvořil nebezpečnou dvojici společně s kanonýrem Lafatou.

Kouč domácího celku Uličný splnil své předsevzetí, které předeslal veřejnosti v průběhu týdne, do posledního bodu. Sdělil národu, že na svého soupeře z jihu Čech budou hráči olomoucké Sigmy od začátku utkání vyvíjet tlak a že své svěřence pošle do střetnutí s nebývalou dravostí. Jak pravil, tak i učinil. Olomoučtí fotbalisté se do českobudějovických protihráčů zakousli s vervou ihned po hvizdu sudího Dvořáčka. Do první střelecké pozice se dostal v 9. minutě exsparťan Peter Babnič, ale dobře mířenou střelu bezpečně zlikvidoval černobílý gólman Kafka. V 16. minutě tlak domácích mírně narůstal a domácí byli za svoji snahu málem odměněni. Po dobré kombinace ve středu hřiště se balonu chopil ostrostřelec Reiter, do Kafkovy svatyně však přesně nezamířil.

V 18. minutě se zrodila gólová příležitost - aktivní Babnič zahrál přímý kop, na který si výborně naběhl Martin Hudec, ale budějovický brankář Jakub Kafka se předvedl parádním zákrokem a míč vytlačil za postranní čáru. Hosté se z úvodního tlaku řádně osmělili a o pět minut později ukázali olomouckému publiku pohlednou akci z jihočeské metropole. David Lafata se nádherně opřel k dalekonosnému pokusu, Vaniak však balon stačil vyrazit pouze před sebe, kde si do brankové příležitosti naskočil Jan Gruber. Jeho hlavičkový pokus ale skončil v údivu všech příhlížejících na stadionu včetně ostravských kormidelníků Látala a Heinze metr nad hostující bránou. Ve 28. minutě se po rohu Glose nejlépe zorientoval v pokutovém území kapitán Kučera, který ale brankovou konstrukci přestřelil. O chvíli později se k další jedovaté střele uchýlil agilní Babnič, Kafka se však nenechal zahanbit a nepříjemný pokus pohotově vyškrábl.

Ve 37. minutě se řítil po chybě Hudce do nadějné šance Lafata, ale svůj projektil vyslal mimo tři tyče Vaniakovy brány. Olomoučtí aktéři nadělali problémy svému soupeři zejména ze standardních situací. Spokojení diváci na Andrově stadionu zhlédli ve 38. minutě totožnou akci, která se prvně naskytla obecenstvu v 18. minutě. Rozdíl byl pouze v jediném - tentokrát se již domácí nemýlili. Babnič našel ze standardní situace volného Hudce, který hlavou nekompromisně ztrestal českobudějovickou obranu - 1:0. Jihočeši se okamžitě snažili stav vyrovnat. Dvě minuty před koncem poločasu se objevil před brankářem Gruber, ale hlavičkoval pouze nad břevno Vaniakovy klece. Domácí hráči tak odcházeli do šaten s jednobrankovým náskokem.

Do druhé půle nastoupili Jihočeši s novým elánem. Fotbalisté z Českých Budějovic přidali do druhé části více důrazu, kombinace a rychlosti, nežli tomu bylo v poločase prvním. Naopak hráči lodivoda Uličného hráli daleko více opatrněji a vyčkávali na brejky. V 63. minutě se v ojedinělém zakončení objevil Roman Hubník, branku černobílého týmu ale netrefil.

Ve druhém poločase se hrál pohledný fotbal, který musel každého fanouška, zejména toho jihočeského, příjemně zahřát. Budějovičtí předváděli aktivní hru, domácí fotbalisté se pouze bránili. Jihočechům narůstaly na své konto také rohové kopy, avšak gólové příležitosti stále nepřicházely. V 78. minutě si pomohl Hudec faulem na Grubera a hlavní arbitr Dvořáček se rozhodl pro žlutou kartu, která znamenala již druhou žlutý zápis v zápase. Střelec jediné branky domácích tak musel předčasně pod sprchy. Z následné dobré standardní situace pálil Martin Vozábal jen do olomouckého klubka hráčů.

České Budějovice poté měly obrovskou snahu vstřelit gól, ale moravští fotbalisté se v deseti lidech semkli a z domácí obrany se stala neprostupná hráz. Do konce zápasu jednobrankový náskok Olomoučtí uhájili a hosté tak odjíždějí na jih Čech po výborném výkonu, před kterým smekl i trenér Uličný, nepochopitelně s prázdnou.

Petr Uličný: Soupeř si tady zasloužil bod. Hrál vynikající fotbal, my jsme byli dost nervózní. Máme ale kvalitní obranu, a tak jsme gól nedostali. Máme na jaře štěstí, ale jdeme mu naproti.

Pavel Tobiáš: V utkání jsme byli fotbalovějším celkem, ale soupeř dal gól, a to rozhodlo. Snažili jsme se o remízu, ale Olomouc hrála v obraně zodpovědně a jednoduše.