Zápas SK Dynamo - Plzeň

Duel dvou klubů, ještě na jaře hrajících první ligu, přinesl kvalitní a dramatický fotbal, navíc domácím jako odměnu za nezměrnou bojovnost též nesmírně cenné tři body. Domácí poprvé v sezóně nastoupili ve staronovém rozestavení se třemi obránci a třemi útočníky. Vývoj utkání nasvědčoval tomu, že je to rozhodně přínos, protože herní projev mužstva budil oproti posledním zápasům lepší dojem - hrálo totiž fotbal velice svižný, opepřený ještě velkou bojovností a nebojácností v osobních soubojích. Začátek zápasu sice patřil spíše hostím, kteří si připsali do statistiky první roh a také první střelecký pokus, jenže v 9. minutě Procházka z 25 metrů mířil vysoko přes. Zato ve 13. minutě už mohlo na druhé straně udeřit, když Janda uvolnil Váchu, ale Šilhavý včas vyběhl a jeho střelu vyrazil na roh. Z něj Horejš, včera na beku výborný, hlavičkoval z dobré pozice těsně vedle. Plzeň byla velice nebezpečná ve hře dopředu, její rychlé brejky byly vždy hrozbou. Naštěstí v domácí brance stál Seman, jehož forma v posledních zápasech je opravdu nevídaná! Poprvé o sobě dal vědět v 16. minutě, kdy se Marek zčista jasna objevil před ním zcela sám, ale budějovický gólman ho vytlačil do strany a jeho střelu z úhlu Pospíšil vyhlavičkoval. Ve 32. minutě Jihočeši svůj tlak korunovali. Plocek utekl po pravé straně, přesně přihrál Klinkovi, ten se chladnokrevně zbavil protihráče a levačkou ke vzdálenější tyči dal s přehledem na 1:0. O sedm minut později měli domácí další velkou šanci, Pecka poslal míč do vápna, Klinka jej hlavou posunul na Váchu a jeho pohotová střela z voleje šla jen těsně vedle vzdálenější tyče. Tři minuty před přestávkou měli výbornou příležitost pro změnu hosté. Šedivec se po zaváhání domácí obrany výborně uvolnil, z 15 metrů tvrdě vystřelil, ale Seman odvrátil nohama na roh. V nástupu do druhé půle nejdříve pálil na branku soupeře domácí Klinka, brankář Šilhavý však s jeho střelou doprostřed brány žádné starosti neměl. To minutu nato měla Plzeň daleko větší příležitost: "Ital" Šedivec se uvolnil na hranici malého vápna u brankové čáry, ideálně vrátil míč Ježovi, ale Seman v pádu bravurně u tyče kryl. Domácí očividně začali těsný náskok hájit, jejich defenziva však odolávala. Když už něco prošlo, byl tam jako poslední instance Seman. Jako v 62. minutě, kdy si poradil s tvrdou střelou Peteříka z hranice vápna. Sympatické bylo, že domácí se i v době největší snahy hostí o vyrovnání snažili stále napadat mladíky v plzeňském dresu už na jejich polovině, navíc každé možnosti využívali k protiútokům. V 68. minutě Janda, který včera po delší době hrál v základu a pral se o každý míč, vyhrál hlavičkový souboj na hranici velkého vápna, míč se dostal k Váchovi, jenž v tísni však stačil míč jen špičkou kopačky lehounce zasáhnout. O minutu později si na Klinkův centr naběhl Povišer, jehož tvrdá střela z voleje daleko mimo tři tyče nešla. V závěru drama gradovalo. Hosté poslali na hřiště třetího útočníka a málem jim tento tah vyšel, protože v 84. minutě Smíšek, který byl na hřišti pár vteřin, hlavou poslal míč na horní část břevna. Poslední minuty však už domácí hru s přehledem kontrolovali, takže podobné hororové chvilky jako v minulém zápase s Mostem se nekonaly.
Zdroj: Českobudějovické listy

Miroslav Koubek: "Byl to kvalitní zápas dvou špičkových mužstev druhé ligy. Nevyhrál lepší, ale šťastnější tým. Měli jsme více šancí, ale neproměnili jsme je, zatímco domácí v tomto směru byli úspěšnější."
Milan Bokša: "Utkání mělo náboj, bylo velice dramatické a zajímavé. Moc se mi líbil první poločas, ve druhém jsme hráli již více opatrně."