Zápas SK Dynamo - Chomutov

V předchozích čtyřech kolech dostal Chomutov jen jeden gól (!), v neděli se však jeho obrana sesypala jako domek z karet. Obávaní obranáři z Chomutova zaskočili Jihočechy v úvodu zápasu útočnou aktivitou a v první dvacetiminutovce měli víc ze hry. V 6. min. Harvatovič zakončil dvouminutové obléhání nebezpečnou střelou těsně vedle branky, v 15. min. tentýž hráč z 20 metrů přestřelil a v 17. min. měl Holomek centr podél branky na štěstí pro domácí na příliš dlouhou nohu. Ve 22. min. měli hosté svou vůbec největší šanci první půle - k odraženému míči se dostal Kostl, ale jeho dělovku Seman zázračně vytáhl nad břevno. Teprve ve druhé části prvního poločasu začali přebírat iniciativu domácí a hra se přenesla převážně před branku Chomutova. Ve 27. min. se po dlouhém centru ocitl sám ve vápně zapomenutý Povišer, místo střely "z první" si chtěl míč zpracovat, a to stačilo zadákům soupeře, aby střelu zblokovali na první roh domácích. O minutu později na Plockův centr naběhl Vácha, ale ve slibné gólové pozici nezasáhl míč hlavou přesně a přestřelil. Ve 32. min. střílel Povišer z vápna, ale s nepříliš důraznou střelou Četverik potíže neměl. V téže minutě Povišer našel Váchu, ten zády k brance přiťukl Opravilovi a ten pálil z voleje přes. Tlak Jihočechů sílil. V 36. min. Sivok uvolnil Povišera, ten přetáhl centr na druhou stranu a nabíhající Plocek v pádu hlavou poslal míč nad břevno. V poslední pětiminutovce se domácí konečně prosadili střelecky - kým jiným než Sivokem! Ve 41. min. se trefil nádherně do růžku hlavou po Povišerově rohu a ve 45. min. skóroval opět hlavou po Povišerově trestném kopu. A to ještě ve 44. minutě připravil Vácha dobrou šanci Plockovi, jenže jeho střela byla hodně nepřesná. Definitivní úder přišel hned v první minutě druhé půle, kdy po pěkné akci dvojice Plocek - Klinka posledně jmenovaný našel dva metry před brankou Váchu, kterého při pokusu o střelbu srazili svorně Brabec s Altmanem a z nařízené penalty vymetl Povišer opět růžek Četverikovy branky. Oba poločasy se od sebe vskutku lišily jako den a noc, všechno rázem šlo a domácí se začali předhánět v ukázkových akcích, nespočtu střel a gólových šancí, z nichž dvě proměnili v další dvě branky. Na 4:0 zvýšil po čítankovém kolmém pasu Povišera z hloubi vlastní půlky až do velkého vápna na Klinku, který s přehledem skóroval. Tentýž hráč pak skóre zaokrouhlil na pět v 66. minutě, když Plocek zatáhl míč, naznačil střelu, ale míč ještě posunul na Klinku, který do prázdné brány vítězství svého týmu završil. Nádherná branka byla třešničkou na výborné druhé půli domácích. Na neproměněné šance bezkonkurenčně kraloval smolař dne Plocek, který po spálené tutovce ze závěru první půle přidal v 50. minutě další střelu z dobré pozice vedle, v 65. minutě se po Klinkově centru položil do střely, ale z voleje znovu mířil vedle a všechno završil dvě minuty před koncem, kdy byl před brankou zcela sám, nikým neatakován, ale z této obrovské šance trefil jen brankáře. Naprázdno vyšel kanonýr Vácha, který po vtipné Sivokově uličce v 70. minutě sice šikovně brankáře Četverika přehodil, ale Brabec ještě stačil z prázdné brány míč vykopnout.
Zdroj: Českobudějovické listy

Milan Bokša: "Vstupem do zápasu jsem byl zklamán, naše hra v té době byla slabá. Rychlý třetí gól rozhodl o výši výsledku, pak už jsme předváděli daleko lepší výkon."
Džimis Bekakis: "Dokud jsme zhruba 40 minut plnili to, co jsme si řekli, měl soupeř problémy. Utkání rozhodly 4 minuty v závěru poločasu, kdy jsme nepokryli Sivoka.